Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért ilyen lassú a gépem?

Miért ilyen lassú a gépem?

Figyelt kérdés

Amíg feláll a Windows az 5 percig tart. A böngésző megnyitása is elég lassú, kb. 1-1,5 perc.

A gép adataia :

Operációs rendszer neve Microsoft Windows 7 Ultimate

Verziószám 6.1.7601 Service Pack 1 build 7601

Operációs rendszer további leírása Nem érhető el

Operációs rendszer gyártója Microsoft Corporation

Rendszer gyártója Gigabyte Technology Co., Ltd.

Rendszer modellje M68M-S2P

Rendszer típusa x64-based PC

Processzor AMD Athlon(tm) II X2 250 Processor, 3000 Mhz, 2 mag, 2 logikai processzor

BIOS-verzió/-dátum Award Software International, Inc. FC, 2010.08.25.

SMBIOS verziója 2.4

Windows könyvtár C:\Windows

Rendszerkönyvtár C:\Windows\system32

Rendszerindító eszköz \Device\HarddiskVolume1

Területi beállítások Magyarország

Hardverabsztrakciós réteg verziószám = "6.1.7601.17514"

Felhasználónév Csabi-PC\Csabi

Időzóna Közép-európai nyári idő

Telepített fizikai memória (RAM) 2,00 GB

Teljes fizikai memória 2,00 GB

Szabad fizikai memória 620 MB

Teljes virtuális memória 6,00 GB

Szabad virtuális memória 4,31 GB

Lapozófájl mérete 4,00 GB

Lapozófájl C:\pagefile.sys



2013. okt. 13. 18:46
 1/6 Gábor_79 ***** válasza:
Nemtudom; sok automatikusan induló programod van? Rég volt telepítve? Néztél rajta víruskeresést?
2013. okt. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem csak a szükséges automatikusan induló progik vannak "pipálva"
2013. okt. 13. 19:42
 3/6 A kérdező kommentje:
helyesbítek csak a szükséges
2013. okt. 13. 19:42
 4/6 Gábor_79 ***** válasza:
Amit elfelejtettem odaírni, hogy én a kevés memóriára tippelek. Az operációs rendszer minimum memória igénye 1 Gb. Azért kérdeztem a programokat. Mit is tartasz szükségesnek? Van egy olyan, hogy az esemény-naplóban meg tudod nézni mi akadályozza az indulást. Mindjárt megnézem.
2013. okt. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Gábor_79 ***** válasza:

"36) Fejezet, derítsük ki mitől lassú a boot-olásunk :

A Windows telepítése utáni és a folyamatos használat utáni boot-olási idő egyre csak nő a rendszer használata során.


Ezen probléma/problémák kiderítéséhez nem kell mást tennünk, mint, hogy elindítjuk a Start menüt, majd a keresőbe gépeljük be a következőeket:


Eseménynapló

Az indítás után előugrik egy ablak, ahol bal oldalon görgessük le a következő naplót: Alkalmazás- és szolgáltatásnaplók / Microsoft / Windows / Diagnostics-Performance / ...


Majd a Műveletek fájlra kattintva középen megjelennek a naplózott műveletek. Ezeket a műveteket az Eseményazonosítójuk alapján állítsuk növekvő sorrendbe.Keressük meg azon Eseményazonosítókat melyek 101 és 110 közé esnek és kattintsunk rájuk, hogy mely okok gátolják meg a boot-olást."

2013. okt. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nekem 100 alatt is van és azt írja ki rá, h kritikus állapot, vagy hiba, a többire pedig, h figyelmeztetés
2013. okt. 13. 21:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!