Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit tudok csinálni a régi...

Mit tudok csinálni a régi számítógépemmel, ha megszűnik az XP támogatása, frissítése 2014 áprilisában?

Figyelt kérdés

Van egy Pentium 4-es számítógépem és sehogyan se lenne alkalmas a win7 futtatására. Mit tudok vele csinálni, mert a víruskeresők, tűzfalak nem fogják kivédeni a hacker támadásokat és a cyberbűnözők erre várnak. Több weboldal írja. Egyszerűen nem szeretném, ha pl megszereznék a facebook jelszavamat, e-mail jelszavamat rosszabb esetbe bankszámlaszámomat és tranzakciókat tudnak végrehajtani stb.


A számítógépem

Asus P4-P800-VM

CPU: P4 2,8 GHz

RAM: 2*512MB

HDD master: 80 GB (névleges érték)

HDD slave: 120 GB (névleges érték)


Álljak át Linuxra!? Az meg semmivel sem kompatibilis pl. webkamera, nyomtató ami egyben szkenner, mobilinternet futtatására lehet, hogy a hangkártyám se szólalna meg. És office-t sem tudnék használni azaz semmit.



2013. szept. 23. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne vedd sértésnek, de majd biztos veled fognak foglalkozni a hackerek :D Szerintem attól, hogy nem lesz több frissítés, valamennyivel megnő a sebezhetősége, attól függetlenül ugyan úgy használhatod "gond" nélkül.
2013. szept. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A microsoft nem fogja támogatni, nem más programok. Ugyanúgy futnak majd rajta tűzfalak és vírusírtók. A hackerek meg akkor törik fel a géped amikor akarják, kicsit azért jobbak ők annál, "ők írják" a tűzfalakat, csak nem képzeled, hogy valaha is védett ellenük?!
2013. szept. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Három dolgot tudsz csinálni:

1. Használod tovább az XP-t frissítések nélkül.

2. Linuxra váltasz.

3. Veszel egy új gépet és Win 7-et teszel rá.

Szerintem túl van lihegve ez az egész vírusos dolog, csak rémisztgetni akarják az embereket, hogy váltsanak újabb Windowsra és egy vagyont költsenek új gépre plusz oprendszerre. Abban van igazság, hogy frissítések nélkül védtelenebb lesz a rendszer, de ahogy előttem írják, a vírusírtók még működni fognak XP-n. Amúgy meg elsősorban a felhasználón múlik a biztonságos internethasználat.

Azt honnan tudod, hogy a Linux nem kompatibilis semmilyen eszközöddel? Próbáltad már valamelyik disztrót és nem volt jó? Az MS Office helyett van LibreOffice, ami szinte teljesen egyenértékű az MS Office-val. Ha nem használsz olyan funkciót, ami mégsincs benne, akkor teljesen megfelelő lenne.

Az új gép vásárlásáról annyit, hogy ha nincs sok pénzed rá, használtan lehet is kapni Win7 futtatására alkalmas gépet akár oprendszerrel együtt. Esetleg ha eladod a régi géped, kb. 15-20 ezret érhet, azt be tudnád számítani az új gép árába.

Ennyit tudnék segíteni, remélem hasznos volt valamennyire. :)

2013. szept. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Próbáltad már a Linuxot a pc-den, vagy csak hallottad ezt, hogy semmivel sem kompatibilis? Tudtommal bármilyen gépen elfut, sőt, kimondottan ajánlják régi pc-hez is. Nekem Ubuntu van már évek óta és 3% ram-ot kajál, a win7 20%-ot, és eddig nem volt kompatibilitási problémám. Működik minden normálisan és nyomtatni is szoktam, viszont aggódnom nem kell a banki adataim miatt még antivírus nélkül sem. Szerintem keress valakit, aki Linuxot használ, és bevezet a szabad szoftverek világába. Nem fogod megbánni! :)
2013. szept. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jaj te,nem kell ennyire aggódni..

Most se frissítik sokan,én se,hasznom nem volt belőle eddig se,sőt! Védelem fent van és nem lesz gond.Illetve rajtad is múlik,hogy ne legyen! Frissítésekkel meg ne foglalkozz ennyire,ugyan már..

2013. szept. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem felajánlotta a cég, ahol a kis asztali gépet vettem (már öt éves (1 GB, Intel két magú procis), egy venticsere volt összesen és két Windows telepítés), hogy ugyanebbe a házba beleépítenek egy sokkal erősebb gépet, néhány tízezer forintért. Élni fogok a lehetőséggel. Valami hasonló lehetőséget te is kereshetnél.
2013. okt. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyjából egyetértek az előző kommentelőkkel.

1. Szerintem nem muszály frissíteni WinXP-ről Vistára v. 7-re. A vírusos dolog teljesen túl van lihegve. Attól, hogy nem érkeznek frissítések az XP-hez, még nem lesz rosszabb. Lehet, hogy könnyebb feltörni, de a Windows biztonságát (ráadásul 3 ServicePack után) nem a meg nem érkező frissítések veszélyeztetik, hanem a felhasználói hanyagság és az elővigyázatosság hiánya. Ez ellen sajnos nem sok mindent lehet tenni. Na mindegy. Szóval nem muszály váltani, csak legyen naprakész vírusírtó és tűzfal :D

2. Vehetsz másik oprendszert. Most biztos sokan leszólnak, de a WinVista nem rosz. Olcsóbban beszerezhető, mint egy Win7, azon kellene elgondolkodni, hogy mi lesz, ha az is lejár, bár, akkor már ez a gép is csak levélnehezéknek lesz jó :D

3. Leszedhetsz egy crackelt új oprendszert. Valamivel bonyolultabb egy teljesen eredetinek látszó Win7-et összerakni, de ingyen van. :D

4. És, szerezhetsz egy linuxot. Már meg ne haragudj, de amit írtál a Linuxról, az kb ******. :D Ugyanis mostén is arról írok, a Linux sok mindennel kompatibilis, régi gépeken is rendesen elfut. Hátránya inkább a játékok terén van, de olyat, amit nem tudsz játszani Linuxon, azt azon a gépen Windowson sem fogsz. Amúgy most én is Linuxról vagyok :D

5. És csinálhatod azt is, hogy a WinXP mellé felraksz egy Linuxot. Én ezt ajánlanám, kivéve, ha sok gondod van most is a tárhellyel.

Remélem segítettem :D

2013. okt. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Használható rajta a hetes, és +1 linux.
2013. okt. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!