Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért kapcsol ki állandóan a...

Miért kapcsol ki állandóan a laptopom?

Figyelt kérdés
Az a problémám hogy van egy acer aspire 5315 típusu laptopom,és kb kétóránként kikapcsol és nagyon idegesítő,szerencsére csak netelésre használom,de ha mondjuk dolgoznék rajta akkor biztos az agyvérzés kerülgetne. Előre is köszönöm a hasznos és haszontalan válaszokat.
2009. nov. 1. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem melegszik?

CPU, Hdd höfoka?

2009. nov. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kikapcsolás alatt mit értesz? Rendesen megvan a leállás folyamata, vagy csak hirtelen, egyik pillanatról a másikra kikapcsol?


Ha rendesen megvan, akkor körül kéne nézni az oprendszer beállításaiban, ha hirtelen kapcsol ki, akkor az előttem szólóhoz hasonlóan a cpu-ra gondolok.


Ezen túlmenően a helyedben kivenném az aksit, és simán hálózatról nyomnám egy darabig, megnézni, hogy mi történik vele. Megjegyzem, ha nem cipeled gyakran, hanem rendszerint otthon van, de hálózaton üzemel, jobb, ha az aksi nincs benne.

2009. nov. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az is lehet,hogy vmi vírus,de szerintem is inkább túlmelegedésről van szó.Nem forró a laptop alja?


Lehet kapni laptop alá való rácsot,de én pl egy fém cipőtartó rácsát tettem alá.Azóta nem melegszik fel,pedig megy nonstop.

2009. nov. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Megjegyzem, ha nem cipeled gyakran, hanem rendszerint otthon van, de hálózaton üzemel, jobb, ha az aksi nincs benne."


Ezt én sem tudtam...Elmagyaráznád,hogy miért?

2009. nov. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalattal indult: vettem egy laptopot, és azthittem, rendeltetésszerűen használom, amikor folyamatosan AC-ről üzemeltettem. Nagyjából 1 hónap múlva néztem Everestet, már csak 99%-os volt az aksi élettartama. Ezt egy kicsit zokon vettem, kipakoltam belőle az aksit, és utána jártam, hogy mi a történet.


Most hivatalos oldalt ugyan nem tudok neked mutatni, de rengeteg helyen írják, hogy a fenti használat úgymond "nem rendeltetésszerű", az aksit nem erre találták ki.


Így nincs meg a feltöltési/kisülési periodika stb. Azóta egyébként nem csak olvastam erről, többször vettünk több helyen laptopot, később már mondtak erről az eladók is dolgokat.


Hozzá kell tenni egyébként, hogy a "szekrényben tárolt" aksi is igényli állítólag havonta legalább egyszer a feltöltést/kisütést.

2009. nov. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyébként meg itt egy elég jó leírás.Office-szal meg tudod nyitni:


*****


Kattints a regular downloadra,várd ki a 60 másodpercet,maj a click here to downloadra kattintva töltheted le.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. nov. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocs rossz helyre írtam...:)
2009. nov. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Használj töltőt:D
2009. nov. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat.....
2009. nov. 2. 19:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!