Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mekkora felbontású kép kell...

Mekkora felbontású kép kell egy 407x256 cm es falhoz?

Figyelt kérdés
1920x1200 képet találtam ami tetszik csak félek hogy nagyba nagyon pixeles lesz de ennél nagyobb felbontású képeket nagyon nem is találtam.. ez így jó lesz vagy szét fog esni?

2013. aug. 22. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
407 cm. Tehát 2.1mm-re fog esni kb. egy képkocka szélességre. Ha legalább 3-4 méterről nézed, szerintem egy szép képet fogsz vissza kapni. Közelebbről nézve tuti látszani fog nagyon a képpontok.
2013. aug. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mekkora felbontású kép kéne ahhoz hogy szép legyen közelről is? mert ennél nagyobb nem nagyon van fent neten..
2013. aug. 22. 19:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Áh ezt így nem tudom neked megmondani. De ki tudsz nyomtatni egy ekkora nagyságú képet? 4méter nem kevés:D De hogy ha beírod google képkeresőbe pl hogy 2560x1600 wallpapers, vagy még nagyobb felbontást írsz elé, akkor lesznek képek dögivel. pl itt van egy: [link]
2013. aug. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen DPI-ben nyomtatod, azaz mennyi képpont esik 1 inch-re. Ha sok, akkor nagyobb felbontás szükséges de a több pont növelheti a kép "tisztaságát". Fordított esetben és kis DPI esetén kevesebb képpont szükséges ami csökkenti a felbontást, cserébe a méretet a képpontok nyújtásával fedezed amitől csúnya lehet.


A fotóminőségű nyomtatás 300 DPI szokott lenni. Kis szorzás után megkapod hogy ehhez egy 48000x30000 pixeles kép kell, ami nem mellesleg 32 GiB méretű.


Az óriásplakátok amiket méterekről nézel, azok feleennyi vagy még kisebb DPI-vel készülnek. Ha a negyedét veszed, még így is tízezres nagyságrendű pixelméretet kell venned hogy több méteres képet nyomhass.


_______________


Megfordítva a kérdést, az 1920x1200-as kép egy 100 DPI felbontáson 48x30 cm területű falfelületet fedne le.

2013. aug. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!