Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Azt írja ki a laptopom, hogy...

Azt írja ki a laptopom, hogy telepcsere szükséges. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 éves múlt, de ha mondjuk filmet nézek rajta mindig nagyon felmelegszik, és 10-15 perc múlva ki is kapcsol. Ráadásul tegnap este kiírta, hogy javasolt a telepcsere. már korábban is észrevettem, hogy ha nincs töltőn és azt írja ki, hogy még 50% áll rendelkezésre 10 perc múlva fogja magát és szó nélkül kikapcsol. Amúgy egy Toshiba Satellite laptopról van szó, kérlek adjatok tanácsot a melegedéssel és a telepcserével kapcsolatban is! Előre is köszi :)

2013. júl. 4. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
kuka, nekem 1,5 után kellett cserélni
2013. júl. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 uno20001 ***** válasza:
Valószínűleg az akkumulátor már elhasználódott.
2013. júl. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
az egész laptopot ki kell dobni? nem lehet megszervízelni vagy valami? és amúgy az mennyibe kerülne?
2013. júl. 4. 12:55
 4/9 A kérdező kommentje:
és uno ha az aksit kicserélem akkor olyan lesz mint régen?
2013. júl. 4. 12:56
 5/9 anonim ***** válasza:
csak az aksit :D:D
2013. júl. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Turismo ***** válasza:
Mit értesz az alatt, hogy felmelegszik és kikapcsol utána? Az aksi melegszik fel vagy maga a Processzor, VGA? Mindenképpen rakj fel egy progit, amivel tudod nézni a hőmérsékleteket és szerintem érdemes lesz újrapasztáztatni a hűtés alatt mind a kettőt, mert lehet már elhasználódott. Mindenképpen az aksit cserélni kell. Kérdezted, hogy mennyibe kerül ezt leginkább te tudsz rákeresni, mert ugye nem mindegy hogy utángyártott vagy gyári aksi. Általában 10.000Ft vagy afölött szokott lenni
2013. júl. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Felmelegedés -> processzor, nézd meg a hűtőt


Aksi -> kuka

2013. júl. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bobeck válasza:

Egy elhasználódott akku simán melegedhet a nagy terhelés hatására. Hogy tényleg az akksi a hibás, azt tesztelheted: vedd ki az akkut a gépből, és simán adapterről nézd a filmet. Ha így is túlmelegszik és kikapcsol, akkor a géppel van valami.

Én négy év után vettem új akkut az Asusomba, utángyártottat valahol a Lehel piac környékén. Ezzel nagyon meg vagyok elégedve, másfél éve használom. Ha gondolod megkeresem a számlát, és elküldöm a cég nevét.

2013. júl. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 klixa válasza:

Hello!

Kérdezem, hogy végül mire jutottál? Mert nálam valami hasonló, de elég rejtélyes dolog történt akkuval kapcsolatos. > kikapcsolás


Egy adalék:

A fiam mini notebookján tapasztaltam, hogy ha filmet néz Windows Média Player-rel, akkor folyamatosan 70-100%-os a processzor leterheltsége, ezért egyből beindul a ventilátor és veszettül szívja az akkut is ez.


Ugyanakkor ha Windows Media Centerrel indítom el ugyanazt a filmet, akkor csak 20-30% körül mozog a proci terhelés és nem indul be a ventilátor sem.


Megnéztem ilyenkor mi zabálja az energiát és a procit és a "beiundul" ilyenkor ezerrel a dwm.exe nevű alkalmazás (Desktopfenster-Manager).


Ezt nyugodtan ki lehet kapcsolni, nem történik semmi csak leáll pár másodperc után a ventilátor (mert nincs rá szükség, hiszen nem használja fel a proci teljes kapacitását.



háttér:

1. Bizonyos kémintézmények, mint pl. a legnagyobb a Microsoft/Google távirányítással rendszeres belenyúlnak minden gépbe és szednek le szó szerint minden adatot (Microsoft a Google, CIA, FBI, Cern, mind a nagy Nemzetközi Zs. tanács kémcége). Ők tesznek rá olyan alkalmazásokat is, amit sohasem kértél (csak ők használják a géped meghekkelésére), maga a windows is egy nagy zs. kémprogram. A "nagytesvér" szeme.

Minden adatot mindenkiről begyűjtenek, hogy később felhasználható legyen ellened és megzsarolható, ezáltal manipulálható legyél mocskos dolgokra.

Hogy ezek ne legyen könnyen likvidálhatóak egy régi dátummal teszik őket fel és az adatmentéseket (mit mikor csináltál, mit néztél, stb.) is egy módosított régi dátummal mentik el, majd továbbítják.

2. ilyenkor önállóan indítanak el vagy épp akkor vagy már korábban suttyomban feltelepített programokat, amit gyakran onnan ismersz fel, hogy nézed az internet adatforgalmat és a processzor terhelését, és azt is mi terheli le éppen a gépedet processzorát 50-100%, amit legtöbbször nem is használsz, azt sem tudod micsoda az. Általában ezért kapcsol be a hűtés és ezért melegszik az akku, majd merül le gyorsabban, de ettől függetlenül pár év alatt alighanem tönkre is mennek.

Megoldás, hogy a felesleges trójai programokat egyszerűen kilövöd. A maguktól elinduló programokra nagyrészt nincs szükség. Ezt ki kell tapasztalni. Amikor ezek a távvezérlések, illetve kalóz letöltések/feltöltések mennek a gép pörög mint a bolond.


Érdekes megfigyelés, hiába vagy te a gép teljesjogú adminisztrátora "elvileg" mégsem tudsz bzonyos programokat leállítani vagy kitörölni. Ezek éppen a távirányításhoz kapcsolód programok például...


Hiába van minden frissítés kikapcsolva, akkor rejtett módon teszik fel az állítólagos windows frissítéseket, amik csak egyszerű kémprogramok, amikre egyáltalán nincs szükség. Ezek maguk a biztonsági rések, amiket saját maguk nyitnak ki.

Most feltettek egy olyan férget, ami kikapcsolja a gépet ha akkuról megy korábban 30-40, most már 50-60-előbb 75%-nál is kikapcsolt, holott az akku nem rossz és nem merül túl gyorsan, mert 2 perc alatt merül 1%-ot, így 200 percig 3 óráig bírná...

Fél éve cseréltem az 5 éves Toshiba Satellite notebookon akkut, ez azután 2 hónappal jött elő,mégpedig pont egy újratelepítés után. Azelőtt semmi hasonló gond nem volt. Ez biztosan egy utólag feltelepített féreg program miatt van.


Régi akksinál persze más a helyzet.


Nálad megjavult az akkucserével a dolog?

Az új akkuval minden rendben volt, most is jól működik? ha megvan még...

2016. márc. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!