Mi a külömbség az integrált és dedikált vga között laptopoknál? Melyik a jobb?
Integrált: a processzorba (tehát a CPU-ba) beépített grafikus vezérlő. Arra jó, hogy legyen kép a monitoron. Lehet vele HD filmet nézni, illetve néhány évvel ezelőtti játékokat futtatni alacsony-közepes beállításokon.
Dedikált: különálló videókártya, jó esetben b*szotterős grafikus processzorral. Egy ilyen grafikus processzor jóval erősebb, mint a sima processzor, némelyikük számítási teljesítménye TFlops nagyságrendű. Viszik a legújabb játékokat közepes-maximum beállításokon, illetve -amennyiben CUDA vagy OpenCL kompatibilis- lehet velük tudományos számításokat végeztetni (BOINC), vagy Bitcoin-t bányászni. Cserébe jelentős többletfogyasztást jelentenek (tehát jóval hamarabb lemerül a laptop akkumulátora), illetve melegszenek mint az állat (folyamatos 100%-os terhelés alatt a 90-100°C normális üzemi hőmérsékletnek számít).
Ha dedikált videókártyával veszel laptopot, alaposan nézz utána a videókártyának. A gyártóknak ugyanis szokásuk a videómemória méretével reklámozniuk a kártyákat ("2GByte-os videókártya"), ez azonban semmit nem mond el a grafikus processzor teljesítményéről. Egy 2GByte-os videókártya is lehet gyenge sz*r.
Ez lehet meglepő, de az integrált integrált, ezért is kapta a nevet, a dedikált meg dedikált.
Az integrált lehet alaplapba vagy már egy ideje processzorba integrált, dedikált meg egy külön VGA.
Dedikált jobb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!