Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ti odafigyeltek arra hogy...

Ti odafigyeltek arra hogy milyen meleg van a szobátokban, és hogy a gépetek (CPU, VGA) hány fokos?

Figyelt kérdés
Ha igen,milyen időközönként nézitek a hőfokokat?
2013. febr. 16. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen.

Jelenleg egy Pentium 4-es gépet használok. 2.66GHz órajelű, Prescott magos processzorról van szó, ami fűt mint egy kazán. Ráadásul egy rosszul szellőző gépházban vannak az alkatrészek, szóval a winchesterek sem éppen hidegek.

A szoba hőmérsékletét igyekszem 22°C környékén tartani. A SpeedFan nevű szoftverrel néha-néha ránézek az alkatrészek hőmérsékleti értékeire (amikor eszembe jut, naponta 1-2x). Ha a processzor 65°C fölé melegszik, vagy valamelyik winchester a közelébe megy az 50°C-nak, akkor kinyitom egy kicsit az ablakot... Túl nagy hőingadozást sem szeretnék, szóval maximum 18-19°C-re szoktam kihűteni a szobát.

Van egy másik számítógépem, abban egy i3-2120-as processzor van (Sandy Bridge). A gépház egy olcsóbb Cooler Master, jól szellőzik. Külön videókártya nincs a gépben, a processzor integrált grafikus vezérlőjét használom. Ennél a gépnél nem kell nézegetni az alkatrészek hőmérsékletét. Nyáron volt hogy 28°C volt a szobában (panellakás), de a processzor hőmérséklete akkor sem ment 62°C fölé.

2013. febr. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A szoba hőmérsékletét nem a gépem hőmérséklete határozza meg, tehát azért nem fogok fagyoskodni, mert a gépnek az alacsony lenne jobb, ha erre gondolsz a kérdésed első felében...

A gép hány fokos? Konkrétan nem tudom mivel a VGA-t az alaplapot a CPU-t és a vinyókat is méri és naplózza az erre hivatott program és szól is ha gond van, pont ezért nem is érdekelnek ezek az adatok...

2013. febr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A szoba hűtésének értelmét nem látom - ahogy első is írja - mivel nekem 4 fok sokat számít hőérzetileg - mert ugye 22-ről 18-ra hűti a gép miatt - de a gépnek szerintem édes mindegy hogy 66 vagy 62 fokos a 22 vagy a 18 fokos szoba miatt. Ezért is nem a gép határozza meg a szoba hőmérsékletét...
2013. febr. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. febr. 16. 20:58
 5/9 A kérdező kommentje:
A szobahőmérséklet határozza meg nagyrészben a gép hőmérsékletét.Tapasztalat!Persze még ott vannak a programok is,böngésző meg miegymás.
2013. febr. 16. 20:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Inkább a gép terhelése határozza meg, ezt meg a józan ész mondatja velem, mert te csak annyival tudod csökkenteni a belső hőmérsékletet, amennyivel a szobáét tudod, az meg úgy nem sok és épp ezért nem is érdemes ezzel foglalkozni. Inkább egy jó hűtés az alkatrészekre, mint 10 fok a szobában azért, hogy 10 fokkal kellemesebb legyen a hőmérséklet a gépházban :D
2013. febr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igaz,de mondjuk vannak azok az embereke mint én akik a meleget nem tudják elviselni.Eleinte még azért vettem visszább a fűtésből mert kímélni akartam a gépet,de mihelyst 23 fok fölé megy a hőmérséklet érzem és melegem van.

Ezért van általában 19-20 fok a szobámba télen is.Nyár meg egyenesen halál!

2013. febr. 16. 21:25
 8/9 anonim ***** válasza:
A 20 fok az rendben van, de ettől a gépházban még nem lesz jó idő, csak 2 fokkal kevesebb. Az meg halottnak a csók...
2013. febr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én sose nézem
2022. febr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!