Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A processzorom alapjáraton 54...

XellosFull kérdése:

A processzorom alapjáraton 54 °c maximumba mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Szóval HWinfoval nézem mindig, hogy menyire melegszik fel a processzorom és alapon 54 °c. Ma pasztáztam és 2 hűtő van rajta(az egyiket én tettem rá saját kezűleg.). Igaz nem nagy helye van kiadni a hőt magából de az oldala le van véve és egy asztali ventilátor van oda rakva és úgy is ilyen meleg. De ha játszok ugye annyira felmelegszik a gép, hogy újra indul ami már szétviszi az agyam, de valamikor már böngészésnél is ezt csinálja. (Hozzáteszem szerintem a pasztázással nincs nagy gond mielőtt valaki arra gyanakodna.)

2012. júl. 2. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
milyen proci , és milyen hűtővel?
2012. júl. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
AMD Athlon 64 X2 4600+ :/ A hűtése alap amit adtak hozzá és az előző processzorom hűtője a másik ami mellesleg ugyan csak AMD.:/
2012. júl. 3. 00:05
 3/6 Chello ***** válasza:

Prescott 3 ghz anno ugy kellett kezdenem hogy nagy odafigyelessel 1000-es polirpapirral sikra csiszoltam es letakaritottam, ugyanis gyartasi hibasak mind es a sarkaikon a kupakolast felnyomta az amire rateszik a kupakot.

Ettol fogva kapasbol egy 4e forintos giga heatpipe rez+alu hutovel 32 fok alatt volt maxon talan 40.


Meg szoktuk polirozni a hutotalpat is ha alacsony minosegu, de azt esszel es ugyesseggel kell amit leirtam.


Hulye otlet de lht h a huto labai nem huzzak le az egyik oldalt erosen es igy nincs csak a feluletek egy resze kozott erintkezes.


+ Feszt adtal neki? Mondjuk intelnel pl. az nem emel sokat a normalis hutes mellett.

2012. júl. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom.. Egy 3 hónappal ezelőtt pasztáztam újra tegnapig minden rendbe volt ( akkor is az volt, hogy elkezdtem játszani és usb.sys-el kék halált kapott a gép ,de volt mikor más írt ki de tegnap csak ezt. Újra pasztáztam és utána semmi, most tegnap megint újra pasztáztam de már estefelé ahogy Fifáztam nem kék halálozott be.).

De bánt akkor is, hogy mitől melegszik fel ennyire a gép. Az első újra pasztázásnál 34°c írt maximumnak. Most ez 54 °c.

Ezt a csiszolásos dolgot nem merném meg csinálni.:/

2012. júl. 3. 09:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt azért tegyük hozzá, hogy most qrva meleg is van, 30+ fokos levegővel nem lehet úgy procit hűteni, mint 20 fokossal.
2012. júl. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Chello ***** válasza:

Eloszor is igen, a kornyezeti levego homerseklete a legutes lelke. (kivetel ezalol a nagyon gyors levego, de azt hazilag nem eri meg eloallitani raadasul a felulet holeado gyorsasagat nem tudod megelozni a hoelvezetessel, mert nem lesz mit elvezetni es ures szakaszok alakulnak ki)


Na szoval van ugy, hogy egyes pasztak gyorsaban oregednek.

Netan mar egy sokeves paszta allt othon vagy az uzlet raktaraban.


Amugy is evente kiszaradas miatt illik ujrakenni.


Regi procit ha kiszedsz valamibol neha ugy ra van szaradva a paszta, (foleg a feher), hogy az az erzesed odaragasztottak.

(Videokariknal neha tenyleg ragasztottak regen a hutobordat hoallo ragasztoval, de prociknal ugytudom ilyen nem volt)


Konkretan en a prescottomat egy nanogreez pasztaval kiteptem a zart foglalatbol, mert le akarttam venni a hutot es elfelejtettem, hogy nano a paszta.

Szerencsere nem lett baja seminek.


Ez a nanogreez egy nagyon finom szemcses hovezeto es egy krem (szurke volt nalam).

Valahol az ezustkremes paszta (Vilagos ezustos szinu hig, hore folyekonyabb) es a normal feher pasztak kozott helyezkedik el.

(de a fehernel is joval surubb es ragadosabb)

A greez ragacsos sotetszurke valami.

Nagyon nehez eltavolitani es en meeg nem lattam kiszaradva.

Igaz nem is lattam belole 10 eve felkentet bontaskor, de tokmindegy, mert kenes utan rogton alig tudnad levenni a hutot.

Nem vezeti az aramot ahogyan a feher sem.


En biztos, hogy ha egy modom van ra elkerulom.


Az ezustpaszta a legjobbak egyike, nem sokkal dragabb mostanaban ritkan hallok felole kb. 20% al hatekonyabb mint a feher es ugy 10% al jobb mint a greez.

Ez is kiszarad idovel csak utanna konnyebben porlik szet es reped le a feluletrol.

FONTOS tudni rola, hogy az egyik femporos paszta tehat vezeti az aramot es igy zarlatot lehet vele csinalni.

(Esszel nem kell tole felni, sose kend csak tedd a felulet kb. egyharmadara kozepre vekonyan es nyomd szet a hutovel elforgatva azt egy kicsit.)

2012. júl. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!