Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows telepítőnél kékhalál?

Windows telepítőnél kékhalál?

Figyelt kérdés

Van egy gépem merevlemez nélkül. A régi gépemből átakarom rakni a rendszert tartalmazó merevlemezem. Simán ble akartam rakni, de nem bootol be. Felajánlja a normál/ csökkentett módot, de folyton restartol. Haverok mondták, hogy csak úgy megy, ha újrarakom a windowst. cd-ről bootolás (felismeri a merevlemezt a bios), telepítő elindul, majd a hardwerellenőrzésnél kékhalál. Azt írja, hogy nézzem meg van-e elég hely a m.lemezen, vagy cseréljek videókártyát (alaplapiról megy, működik), vagy nézzem meg a biosban a gyórsítótárazást, meg az árnyékozást. Semmit nem értek.


(csak a merevlemezt cseréltem benne, ami működik, mert tegnap kipróbáltam a régi gépemnél. Az új gép is ment, tegnapelőtt láttam.)

Ha valaki így látatlanba legalább valami tippet tudna adni, azt megköszönném.



2013. febr. 6. 14:55
 1/3 itfroccs ***** válasza:

Szia!


Mikor felolvasná a merevlemez adatokat a telepítő akkor kékhalálozik? Mert ha igen akkor a SATA driver hiányzik a telepítődből, ebben az esetben szokott kékhalált adni mikor felolvasná a merevlemez adatait.

Biosban ha van SATA mode állídsd át akkor tovább fog menni...


Üdv.

2013. febr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A lemezmeghajtó (cd/dvd) egy narancssárga + egy sata kábellel van megoldva. Ez a sata kábel megy a merevlemezbe + szalagkábel.


Tudom, hogy nagyon zöldfülü vagyok és olvasva ez zavaró, nézzétek el.

2013. febr. 6. 15:16
 3/3 A kérdező kommentje:

Biosban megnéztem, alapbeállítások: On-Chip ATA devices menüpont alatt

On-Chip IDE Controller - Enabled

PCI IDE BusMaster ------ Disabled

On-Chip SATA Controller -Enabled

RAID Mode ---------------IDE


Ha a SATA controllert kapcsolom ki, akkor a lemezmeghajtót kapcsolom ki. Ezeken a beállításokon működnie kéne.

2013. febr. 6. 16:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!