Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Oprendszer frissítéshez...

Oprendszer frissítéshez kérnék tippeket. Valaki?

Figyelt kérdés

Igazából van egy régi netbookom, kb 2,5 éves. Elég gyengécske, alapból a hardwer nem túl erős. Nincs benne cd/dvd rom. Az alap xp ami rajta van viszont annyira lehúzza hogy alig megy. Egyszer sikerült rá felügyeskedni egy sajátot, de sokkal nem lett gyorsabb, és most úgy döntöttem megpróbálom kicsit helyrepofozni, hogy használható legyen. Ki akarom hozni a hardweréből a maximumot, és megfelelően optimalizálni a rendszert rajta. A lényeg hogy néhány tipp jó lenne, milyen rendszert lenne érdemes megpróbálni? Gondoltam win 7-8ra is, vagy Ubuntura esetleg. Nyilván nem akarok Crysis 3at futtatni rajta, csak azt szeretném hogy ne akadjon be egy kis netezéstől, és gördülékenyen lehessen rajta olyan dolgokat csinálni amire alapból való.


Processzor: Via Nano 1,60 GHz 1 MB cache 800 MHz FSB

Memória: 1 GB DDR2-667 CL5-3-3-15

Chipset: Via VX800

Videokártya: Via Chrome9 HC3

EZ van benne.

A válaszokat előre is köszönöm, ha valaki esetleg tud olyan még most is élő fórumot ahol segíthetnek, azt is megköszönném.



2013. jan. 22. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Első körben töredezettségmentesítés, kinézet leegyszerűsítése(vezérlőpult->rendszer->speciális->teljesítmény->legjobb teljesítmény), induló/futó progik nyirbálása, ccleaner tisztítás, XP-nek azért rendesen kellene futni.
2013. jan. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Komplikato ***** válasza:

Ja VIA proci. Hááát. Volt az Ubuntu-nak Netbook-ra készült verziója, az újakból sajnos már nincs, azt hiszem 10.2 vagy mi volt az utolsó. Még pár helyen fent van.


Aztán volt egy direkt régi gépekre való Windows Legacy néven (is) futó rendszer. Ez XP-nek néz ki, ahhoz valók a driverek is, de ez 2006 körül jött ki. Elvileg csak angol és kínai nyelven, de jó hozzá a soha ki nem adott XP nyelvi csomag. Ezt viszont legálisan Ázsián kívül be se lehet szerezni.


Esetleg egy W7 Starter próbát még megérne.

2013. jan. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tudom hogy kicsit ráfaragtam ezzel a konfiggal :/ sajnos elég forrófejű vagyok, ha valamit kitalálok akkor azonnal kell :S kicsit jobban utána kellett volna járnom. Most kapok kölcsönbe egy külső cd/dvd romot, azért gondoltam nekiállok dominózni az oprendszerekkel, hátha valamelyik jó lesz. Köszi a tippeket, lehet hogy a W7 startert bepróbálom elsőnek :)

1.

Lerántottam már mindent legjobb teljesítmény configra, de sokat nem dobott sajnos :/ ezért akarok rendszert frissíteni.

2013. jan. 22. 21:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ennél gyengébb vason is igen jól megy az xp csak rendbe kéne tenni egy kicsit.
2013. jan. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Processzor: Intel Pentium3

Memória: 256 MB

Chipset: Intel

Videokártya: integrált Intel

12 éves, IBM Thinkpad T21.

XP-vel lassú volt, Ubuntuval kiválóan működik.

[link]

2013. jan. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!