Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lubuntu (Ubuntu) oprendszer...

Lubuntu (Ubuntu) oprendszer telepítési kezdetek, partíció megadása, kezelése, hogyan?

Figyelt kérdés
Adott egy 80 gigás merevlemez, 70 giga adattal, 10 giga partícionálatlan területtel tudok bűvészkedni. A telepítés kezdetén, amikor a Lubi számára használandó területet kell megadni a diszken, akármilyen partíciót hozok létre, folyamatosan ezzel a hibával jön: "Nincs gyökér-fájlrendszer megadva. A partícionáló menüben adj meg egyet.", és nem is hajlandó továbbmenni a telepítő. Ám hiába térek vissza a partíciós menübe, sehol nem találok olyan lehetőséget, hogy gyökér-fájlrendszer beállítása. Készítettem egy partíciót Ext4 fájlrendszerrel, de hol vagy hogyan lehet gyökér-fájlrendszert megadni? Mi ilyenkor a teendő?
2012. dec. 20. 21:26
 1/1 A kérdező kommentje:
No sikerült megtalálni a választ: A csatolási pontnál kell a sima perjelet kiválasztani, ez jelenti a gyökér-fájlrendszert. Én állandóan a /boot alá csatoltam, ez volt a gond.
2012. dec. 21. 08:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!