Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik linux lenne alkalmas?...

Melyik linux lenne alkalmas? Kezdő vagyok.

Figyelt kérdés

512MB ram 1,5 GHz laptopra mi féle linuxot lehetne rá rakni ami megfelelően is mükődne? Xubuntut nézegettem,nem tudom mennyire lenne megfelelő. Drivereket nekem kell felrakni vagy magától felismeri? Nem mintha menne nekem,ahoz se ártana az esetbe kis segitség,hogy tudjam aztán... :)

És telepitéshez is elkellene kis segitsèg.. Kinek lenne kedve segiteni? :)


2013. jan. 21. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Linux Mintet ajánlom. www.linuxmint.hu


Letöltöd a telepítőt (a MATE-es verziót ajánlom) a hivatalos oldalról, aholrengeteg hasznos infót kaphatsz, ha nem vagy rest olvasni egy kicsit.


A telepítés könnyű, csak next, next, install szintű. Drivereket a Linuxokon általában nem kell utólag telepíteni, ez nem kényes, mint egy Windows. Bár a régi konfiguráció miatt lehetnek még problémáid, amit a weboldalon lévő közösségi felületeken át, szívesen segítenek majd megoldani.


Segíteni, meg nem segítek, sajnálom. Ezt miattad is mondom, mert hiába szeretek segíteni, türelmem kevés van hozzá. : )

2013. jan. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ebben a kutya nem tud segíteni, annyit kell tenned, hogy letöltesz egyet és feltelepíted majd ha nem fut rendesen, akkor megpróbálsz egy másikat. A géped típusára és a linux szóra érdemes még rákeresni, hátha más is megjárta már a hadak útját ugyanazzal a géppel.
2013. jan. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2013. jan. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ennél sokkal gyengébb, 10 éves notebookra (256 MB) Ubuntu 10.4-et telepíttünk. Ezen a gyenge kis gépen egészen kiválóan és gyorsan fut 2 éve, én meg sok évi Windows-os tapasztalattal napok alatt megtanultam a kezelését.

Ha használsz Firefox-ot, te is hamar megszokod a gördülő menüt. Irodának LibreOffice-t ajánlok, sokkal jobb, mint a hagyományos OpenOffice.

Itt meg is tanulhatod: [link]

2013. jan. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Regisztrálj az oldalra, mindenben segítenek.

[link]

2013. jan. 22. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!