Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen Linux disztribúciót...

Milyen Linux disztribúciót javasoltok a következőkhöz:?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne egy olyan alap op.rendszerre ami gyorsan boot-ol, egyszerű letisztult kezelőfelülete van(mint pl. backtrack-nek). Az alapvető dolgokat tudja: böngésző médialejátszó stb... Esetleg el lehessen belőle indítani a windows-t is, hogy ne kelljen külön a bootmenőben választani. Elég sokat kipróbáltam de egyik se az volt mint amit keresek.

2013. jan. 15. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
A leírás elég sok disztróra illik. Én Linux Mint-et javasolnék. Win-t virtuális géppel tudsz futtatni (de minek?)
2013. jan. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ubuntu vagy Linux Mint inkább.


A kezelőfelület pedig nem nagyon számít, mivel olyat teszel fel és olyanra állítod, amilyenre akarod.

2013. jan. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem virtuálisan akarom futtatni a win-t. Arra gondoltam, hogy létezik-e olyan megoldás, amivel linux-ból tudom indítani a win boot-olását.

Igazából az lenne a lényeg ha csak ezekre az alap dolgokra szeretném használni a gépet akkor ne kelljen megvárni a window$ indulását. Netbookon láttam hasonló megoldást régebben csak már nem tudom mi volt. Ez a boot-olás dolog annyira nem is fontos mert feldobom egy pendrive-ra és csak kihúzom ha nem a linux-ot akarom. Egyenlőre még nem szeretném hanyagolni a wint mert egyrészt ezt szoktam meg, illetve van pár dolog ami macerás lenne linux-on ahogy néztem.

Egyébként a Mint-et tartottam én is a legszimpatikusabbnak.

2013. jan. 15. 21:20
 4/6 anonim ***** válasza:

"illetve van pár dolog ami macerás lenne linux-on ahogy néztem"


jaj ne, most fanboy áradat lesz


amúgy a játékon kívül nem nagyon tudok ilyenről (persze ha küldözgetni akarsz vmit esetleg)

2013. jan. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Akarom mondani nekem macerásabb! :D (így hátha elkerüljük a áradatot)

Egyébként pl. az SSCNC-nek nem hinném hogy van pingvines változata.

2013. jan. 16. 19:59
 6/6 Csxeba ***** válasza:

Tökmindegy melyik oprendszert teszed fel, szerintem az ablakkezelő számít inkább. Az pedig leginkább Xfce vagy Linux Mint MATE, ha olyat akarsz, mint a backtrack, ugyanis a BT-en GNOME van.

Szóval szerintem: L Mint Xfce/Xubuntu/L Mint MATE

esetleg LXDE (Lubuntu), én nem próbáltam, de ennek a legkisebb az erőforrásigénye.

2013. okt. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!