Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan vágjak neki a linuxnak?

Hogyan vágjak neki a linuxnak?

Figyelt kérdés
Melyikkel érdemes kezdeni? Ha lehet ne ubuntu-t írjatok. És esetleg valami könyv hozzá? A válaszokat előre is köszönöm.

2013. jan. 15. 15:59
 1/8 lindmayer ***** válasza:

könyvet nem nagyon találsz hozzá

ha nem az ubuntu(pedig annak van a legjobb hazai közössége, szerintem), akkor a mint nevezetű disztrót ajánlom

2013. jan. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
opensuse illetve a magyar uhu-linux
2013. jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 lindmayer ***** válasza:
az uhu-t inkább hanyagold
2013. jan. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kovpet ***** válasza:

"A Linux"?

Mit szeretnél pontosan? Szervert építeni vagy next-next-finish és webezni?

2013. jan. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az általad megszokott rendszer mellett használd először is (kezdhetet élő lemezként is az ismerkedést, de akár telepítheted is azonnal). Amikor már úgy érzed, hogy kezded magabiztosan használni, akkor már gondolkozhatsz a teljes cserén, persze csak ha akarod.


Fedora vagy Fuduntu. Utóbbi előbbin alapul, nekem bejött és félig guruló terjesztés, vagyis az új változatokra frissíteni lehet - pontosan nem tudom, nem használtam annyit.

[link]

[link]


Az openSuséről is mondanak jó dolgokat, én még nem használtam élesben.

[link]


Torma László Az Ubuntu világa című művét ajánlom. Az elején szó esik általában a Linuxról és az asztali környezetek fogalmáról. Még a 30 indok, amiért Ubuntu rendszert érdemes választani cikket is javaslom. Ugyan ezek kimondottan Ubunturól szólnak, de hasznos lehet.

[link]

[link]


Leld örömödet a Linuxban!

2013. jan. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Első lépésben próbáld ki Live CD-n, abból már nagyrészben kiderül, hogy a Te gépeden minden megy-e gond nélkül (hang, VGA 3D gyorsítás, USB WIFI adapter stb., ami Neked kellhet).


Ha játszottál live CD/DVD-vel, akkor javaslom, hogy telepítsd egy külön HDD-re, így a legegyszerűbb és kicsi az esélye, hogy bármit elbaltázz a jelenlegi rendszereden.


Tudsz angolul annyira, hogy megérted amit egy ismert témában olvasol?

2013. jan. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Külön partícióra raktam. C++-t innen kezdtem el tanulni: [link] szóval az angollal szerintem nem lesz gond.
2013. jan. 21. 23:49
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor fenntartom, amit írtam és kiegészíteném annyival, hogy érdemes CentOS-t megismerned. Ha az megy, akkor a Redhat sem okozhat gondot és azt sok cégnél használják.


Ha később mégis felülvizsgálod a mostani nézeteidet, akkor az Ubuntu vagy az abból származó Mint jó választás lehet. Ubuntu témában elképzelhetetlenül sok ember nyújt segítséget, akár még magyarul is.


6-os voltam.

2013. jan. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!