Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen hátrányai vannak a...

Milyen hátrányai vannak a Linuxnak?

Figyelt kérdés
Most akarok átállni XP-ről ubuntura, és a barátom itt riogat, hogy nem fognak átmenni az emiljeim (???).
2009. jún. 10. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Van sok progam (foleg jatek) aminek nincs linuxos verzioja ezek nem fognak menni rajta, egyebkent internetezni ugyanugy tudsz majd (sot jobban, nem fog lefagyni annyiszor, stb), kevesbe erzekeny virusra (gyakorlatilag 0 az esely), stabilabban fut. Ami a hatranya, hogy minden regi programodbol amit hasznaltal be kell szerezned linuxra valot.
2009. jún. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen igaz, amit az első válaszoló írt. A Linux egy stabil és biztonságos operációs rendszer, ami gyakorlatilag irodai, vagy otthoni könnyű felhasználásra (szövegszerkesztés, internetezés, e-mailezés, film nézés, zenehallgatás) ugyan olyan (sőt) alkalmas, mint a Windows. A hátránya, hogy egy más működési logikát kell megértened és megtanulnod (más hogy kell telepíteni, a kiterjesztéseknek negyed annyi szerepe sincs (mivel majdnem, hogy nincs), mint windows alatt, stb). A windowsos játékok és programok ugyanúgy futtathatóak Linux alatt, mint Windows alatt (ez az amit rosszul írt az első válaszoló) csupán kell hozzá egy vindóz emulátor, aminek utána kell olvasni és érdeklődni, hogy hogy működik, honnan lehet letölteni, stb. (Úgy emlékszem winex a neve, de ez csak tipp)

Szerintem próbáld ki a Linuxot, mondjuk konkrétan az ubuntu disztróval még nem volt dolgom, de a többi szimpatikus volt (red hat, uhu, suse) nekem.

2009. jún. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Íme egy cikk a wines-ről, jól emlékeztem. :-)

[link]

A második válaszoló voltam.

2009. jún. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

winex, csak elírtam. :-)

megint a második voltam...

2009. jún. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én pár éve álltam át linuxra. Minden tökéletesen működik, csak kicsit többet kell vele foglalkozni, mint windows alatt. A programokat viszont egyszerűbb telepíteni. Én csak ajánlani tudom, sok problémától meg tudod kímélni magad: vírusok, spywarek, lefagyások, lassúság. Én internetezni, emailezni, filmeket nézni, játszani is szoktam. Az előttem író jól mondta, lehet windowsos programokat is futtatni windows-emulátorral, azonban a nevét rosszul írta: wine.
2009. jún. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

máshol is winex-et láttam írva, az általam belinkelt cikkben is az van, de ezen nem fogunk összeveszni. :-)

a második voltam

2009. jún. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves mmásodik! 2002-es cikket belinkelni már önmagában cinkes, főleg, hogy [link]



Szóval kedves kérdező!


a Linuxhoz érteni kell. Ha használni is akarod, akkor nem lesz elég a Picipuhaablakoktm-nél megszokott kattingatok ide-oda elv.

alapvetően a megszokott alkalmazásokat, játékokat felejtsd el. egy részük ugyan létezik erre a platformra is, egy részüket majd (kisebb-nagyobb sz@rakodás árán) sikerül majd emulátorral működésre bírnod, de aki azt mondja minden ugyanúgy fog működni, az hazudik...

legjobb, ha arrak készülsz, hogy nem fog menni és akkor csak pozitív meglepetés érhet.


a magam részől azt javaslom, hogy szerezz egy kisebb vinyót, vedd ki a mostanit, rakd be azt, telepíts egy rendszer és próbálgassad. de legyen meg a jelenlegi rendszer is.

(van arra lehetőség, hogy egyszerre legyen benne a két vinyó és bootolásnál választhatsz közüllük, de ha még sosem állítottál be ilyet, akkor inkább ne kisérletezz, mert ha kilövöd a rendszervinyót, az ciki lesz)

2009. jún. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A linux szerintem sokkal stabilabb, mint a windows,

de az biztos hogy nehezebb némelyik részét használni.

Nekem például 5 könyves leírást adtak hozzá. (7 cd-s vált.)

Amúgy az emulátor WINE.

2009. jún. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak annyit tennék még hozzá hogy a WINE nem emulátor!!

Wine Is Not Emulator :D

2009. aug. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!