Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom letörölni a...

Hogyan tudom letörölni a gépről az Ubuntu-t?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki mondaná... Nem működik az internet az Ubuntun, meg még vannak vele kisebb problémáim, ezért akarom letörölni, de ez most lényegtelen.


Ezt az egészet úgy akarom megcsinálni, hogy az Ubuntu mellett a Windows 7 megmaradjon, mert most 2 op. rendszer van felrakva a gépemre, rendszerindításkor kell kiválasztani.

Van Win7-ben egy partíciókezelő, ebben van 3 "főpartíció" (ahogy én nevezem), és még 3 logikai meghajtó.

Amik alapból megvoltak a gépemen:

a C:\-n van telepítve a Win7,

a D:\-n adatok vannak,

és az egyik (100 MB-os) logikai meghajtó. Ennyi volt addig, amíg telepítettem az új rendszert.

Ez az új rendszer létrehozott 2 logikai meghajtót, és ezen kívül még létrehoztam egy F:\-et is, amire meg az Ubuntut telepítettem.


Annyi lenne a kérdés, hogy ha az F:\-et, és a két felesleges logikait kitörlöm, akkor így le lehet törölni az Ubuntut?

Vagy van ennek valami alternatív törlési módja is?


A válaszokat előre is köszönöm.



2013. jan. 10. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát ezt én úgy csináltam hogy Windows alatt letöröltem a Linux partícióját és a swap-ot is persze majd rendszer helyreállító lemezzel visszaállítottam single-boot-ra a rendszert! Ami a következő képpen történik: A rendszer helyreállító lemezről boot-olsz majd parancssorból indítod a rendszert és a következő parancsokat írod be sorrendben: "bootrec /fixboot" > Enter

"bootrec /fixmbr" > Enter

"exit" > Restart

(Természetesen idézőjel nélkül)

2013. jan. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez nekem bonyolult egy kicsit. Mi történik, ha valamit elrontok?

Mi az a swap, és mi a rendszerhelyreállító lemez?

És úgy miért nem lehet, ahogy én leírtam?

2013. jan. 12. 17:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Amit Te leírtál azért nem jó mert ha simán csak törlöd akkor nem fog elindulni a windows-sem! De ha megnézed amit én leírtam ugyanaz amit Te írtál csak utána a Single-boot-ot vissza kell állítani a windows-nak mert különben boot hibát dob ki és nem fog elindulni!

A swap nem érdekes micsoda (cserehely egyébként) ha letörlöd az Ubuntu partícióját akkor törlődni fog a Swap is!

Rendszer helyreállító lemezt a windows-ban tudsz készíteni (most nem írom le hogyan nem bonyolult). Azért kell mert csak így lehet visszaállítani a normál boot-olást ugyanis a eggyátalán nem fog elindulni semmi! (Lehet hogy van más módszer is de az ennél szerintem csak bonyolultabb lehet!

2013. jan. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tehát törlöm a Linux partícióit (F:\ és a két logikai),

aztán újraindítom a gépet, és CD-ről botolok (a CD már készen áll),

és parancssorból indítom a rendszert (ehhez be kell írni valamit hogy előjöjjön, vagy ott lesz?),

beírom a parancsokat,

és kész is?

2013. jan. 13. 09:14
 5/9 A kérdező kommentje:

Már megvan, hogy hol lesz a parancssor, de még lenne kérdésem:


"bootrec/fixbot">Enter

stb...


Itt be kell írni a "kacsacsőrt", és az Entert? És biztos hogy ki kell törölnöm az idézőjeleket, mert más honlapon is láttam már, de sehol sem írták, hogy ki kell törölni.

2013. jan. 13. 09:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kell 3 particiót törölni csak azt az eggyet amin a ubuntu van! És akkor cd be újraindít prancssor kivàlaszt és idézőjelek nélkül kacsacsőr meg enter nélkül csak a kódokat írod be! Az enter azért van ott mert minden parancs utàn entert kell nyomni!
2013. jan. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, már értem, közben már majdnem elrontottam a gépem.

Én hülye, letöröltem mind a 3 használatlan partíciót, és amikor újraindítottam a gépet, kiírta, hogy:

No such partition.

Grub rescue >


Hiába próbáltam bootolni rendszer helyreállító CD-ről, nem ment.

Aztán újra feltelepítettem a Linuxot. Most már megint erről a gépről írok.


Szóval ez lehetett a probléma, hogy én az F:\-en kívül a két másik kötetet is kitöröltem?

2013. jan. 13. 14:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen! Csak a linux partícióját töröld le!
2013. jan. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm, ki fogom próbálni.
2013. jan. 14. 16:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!