Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A mai Laptopok jobbak mint a...

A mai Laptopok jobbak mint a régiek?

Figyelt kérdés

Túlmelegedhetnek?

Hamar tönkre megy az akkujuk?


2012. nov. 21. 17:46
 1/1 Mr. V. ***** válasza:

Van egy 98-ban gyártott Compaq gépem... az akkuja 5 éve adta meg magát, de a gép a mai napig működőképes.

3 éve vettem egy HP-Comapq gépet, 1 év után alaplaphibás (gariidő után 2-3 héttel, vettem egy ugyanilyet, az is közel 1 év után egyanezt a hibát adta, így közel 300e Ft-omba van 2 modern gép, ami használhatatlan, míg a 15-20e Ft-ot érő "őskövület" mai napig kifogástalan.


Régen mindent tartós használatra terveztek, manapság az a cél, hogy hamar bedögöljön, hiszen úgyis addigra piacra dobnak egy újat.


10 éves a telefonom is... lenéznek miatta? ÉÉÉS??? Én legalább telefonálni tudok rajta és nem kell taperolnom és a tudtom nélkül nem is frissítgeti magát a pénzemből. SZóval lehet hogy jó a sok újítás, de ha nincs rá szükséged, maradj a réginél!


A konkrét kérdésedre a válasz: A régi laptopok hűtése sok esetben oldalról szívott levegővel történt, manapság mindegyik szinte csak alulról szív... ám ha egy párnán vagy az öledben használod, eltakarhatod a szívófelületet és ettől melegedhet.

Az aksi... mint említettem, az őskövületben közel 7-8 év után ment tönkre és akkor sem maga az akku, hanem az akku elektronikája (az akkupack-on még töltöttségmérő is volt, hol van ilyen a maiakon?). A mai akkupackok kb 1 év után már csak 80%-os teljesítményűek, újabb 1 év és 50%, onnantól pedig rohamosan csökken. Bár ez használattól is függ persze és gyártótól.

2012. nov. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!