Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vezeték nélküli kapcsolat...

Vezeték nélküli kapcsolat légvonalban hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy haverom, kb,1Km-re tőlem.

Kérdésem az lenne hogy milyen kütyük kellenének hogy egymással "wifin" keresztül tudjunk kapcsolatba lenni, és ezt olcsón kihozni.

Komplett elképzelés érdekelne pl. tető antenna hozzá meg ilyenek.



2012. nov. 3. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Első és legfontosabb kérdés: van-e fizikai rálátás a két ház között? Magyarul: látod-e a házukat?
2012. nov. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hááát wifin keresztül ez elég érdekes volna. Van egy úgynevezett wifi vadász nevű antenna ami elméletileg képes 1km-re is adni a jelet, gyakorlatban hogy működik-e ez vagy nem azt nem tudom sajnos. A lényeg az hogy teljesen sík terep kellene lehetőleg ne legyen útba panel vagy nagyobb épület, esetleg domb vagy erdős rész, tehát tiszta terep kellene. Akkor ugye neked vagy a haverodnak kell hogy legyen wifis routere aminek az antennáját egy kábellel felviszed a tetőre a haverodnál meg lenne a vevő azt meg szintén a tetőre kéne vinni és valahogy úgy irányítani hogy a házatok felé nézzen. Egy ilyen wifi vadász izé olyan 13 ezer körül van valahol. Ha beírod googleba biztos megtalálod. Plusz a router meg minden, csak szerintem értelmetlen volna kidobni rá ennyi pénzt mert ugye kitudja hogy működni fog-e vagy sem. Én így oldanám ezt meg ha tuti biztosra lennék abban hogy működik a cucc.
2012. nov. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jó helyzetben vagyok mert nekünk nagy szilikát házunk van nekik meg vályog parasztház és látni is a házukat, neki nem telik vezetékes netre de unom hogy feszt mászkálnom kell hozzá vagy neki hozzám ezért akarnák erre vmi megoldást.

A cuccokat én spec a pcx-től szoktam venni most is azokat nézegetem de nem nagyon értek én ehhez miket kéne venni, van elképzelésem de hát az olyan is.

2012. nov. 3. 10:58
 4/5 A kérdező kommentje:
Hogy néz ki egy vevő? a wifis router addig okés de a vevő az milyen? link pl?
2012. nov. 3. 11:01
 5/5 A kérdező kommentje:

Jól elszaladt mindenki, mindegy azóta többet tudok mert ez alapján után olvasgattam.

Itt van egy jó leírás pl. [link]

És hát igen tényleg költséges de a legdrágább az adó oldala mert a jelerősség csökkenését nem lehet elnézni és úgy hagyni és ez pénzbe kerül, (router, AP, körsugárzó stb).

Na jó és kösz még egyszer a kiindulási pontot.

2012. nov. 4. 06:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!