Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Honnan vegyek gépet?

Honnan vegyek gépet?

Figyelt kérdés
a kérdés igazából arra irányul, hogy szeretnék venni egyet. tudom, összerakni jobb. viszont eddig 10 embert megkérdeztem ismerőseim közül, és azt mondták, hogy amit összetudnának rakni 72.000-ért iponon, az fele annyit sem tudna , mint az a 72.000-es, amit rendelni szeretnék. szóval a keretem 72.000, a gépen meg szeretnék játszani,összevágni videókat,photoshop ilyesmi :) gyors válaszok jók lennének. köszi
2012. okt. 23. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nagyon asztali gépet szeretnék és játszani szeretnék, akkor olyan 140 000 alatt nem nagyon állna meg :)

Konkrétan mi az amit láttál a pcoutletnél 72 000ért?

2012. okt. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Talán érdemes lehet gyűjteni, mert 110-ből már egész normális, 140-ből meg kifejezetten erős gép építhető (ha az FX6100+8GB RAM+HD7850 annak számít). Néztem mi van az outleten, ott ezt találtam brutto 72,1k-ért:


ASUS-MSI-NVIDIA P8H61 HD PC INTEL DUAL CORE G850

Intel H61,64Bit I3,I5,I7 support

4096MB DDR3 1333Mhz .

300GB SATA HDD vagy 60GB SSD

22X LG dual layer DVD író

NVIDIA GEFORCE GT430 1024MB DVI/HDMI FULL HD Video

8 CH HD audió 10/100/1000 Lan

6DB USB 2.0, 4db elõlapi USB és audio

A képen látható kivitel

12 cm kék ledes ventillátor az előlapon

3 év garancia.

[link]


Nem egy erőmű, de 72k-ért nem tűnik nagyon rossznak (mondjuk többek között a táp márkája ismeretlen), bár szerintem ez iponon is összehozható kb ennyiért.

2012. okt. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát...pc outletes cuccokat nem vennék semmi pénzért. Ha más nem, nézz szét használt gépek között:

[link]


Mondjuk egy korrektebb gép összerakásához kellene olyan 100-110k, ami mondjuk ilyesmit takarna:

[link]


De ha spórolósra is vesszük:

Játékra minimum kéne egy HD6670, Processzorok ára nagyot esett egy X4 965 22e ft, az alá meg nem nagyon éri meg adni. 500GB merevlemez szintén kell, még több is. 4GB ram szintén kell. Alaplapon is lehet spórolni, de különösebben nem éri meg.


Még egy kispóroltabb gép is 85-90 ezer forint körül lenne, és hosszabb távon visszaütne a spórolás is. Főleg hogy egy alsóbb gamer videókártya 30k körül mozog, egy komolyabb meg 50k....és ha a videóvágást, photoshopot komolyabban tolod, nem csak facebook fotók szintjén, akkor 4GB ram is kevés lesz, oda illene 16 is, ami magában 20e ft.


Összességében azt mondom, hogy ha tudsz, gyűjts még, mert ez így kicsit olyan mintha kamionozni szeretnél, de neked csak kisteherautóra telik.

2012. okt. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Össz: 77.913Ft

Minőségi táppal, fejleszthető alapokkal és kb másfélszeres játékos teljesítménnyel.

Visszaszívom, továbbra sem érdemes semmit venni az outletről!

2012. okt. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!