Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Létezik még ilyesmi? Van még...

Létezik még ilyesmi? Van még Windows "fekete lyuk"?

Figyelt kérdés

Talán kb 1 éve olvastam valami infos blogon, hogy anno a Windows Xp alatt létezett egy olyan hiba, hogy ha levolt jelszavazva a gép, tehát egy felhasználói fiók volt, ami jelszavas volt akkor az kikerülhető volt úgy, hogy csökkentett módban elindítva a rendszert kilehetett kapcsolni, vagy meglehetett változtatni a jelszót. Ezt a szerző "fekete lyukként" emlegette.

A Windows 7-nél illetve a Windows 8-nál van-e ilyen?



2012. szept. 27. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs.
2012. szept. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem backdoorként, vagyis 'hátsó ajtó'-ként volt említve ez?

A Win7-el kapcsolatban foglalkoztak vele: [link]

2012. szept. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2. köszi.
2012. szept. 27. 18:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Én úgy értettem hogy aki ilyet kérdez annak Nincs.Ha arra gondolsz hogy csökkentett módban meg tudod kerülni a jelszót nagyot tévedsz.Most már egy kicsit nehezebb de bootoláskor kijátszható és még mindig nyitott a rendszer távoli elérésnél.Könnyedén nyitható port a gépeden mert a rendszer leggyengébb pontja az ember.
2012. szept. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!