Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek jó a Linux operáci...

Szerintetek jó a Linux operációs rendszer?

Figyelt kérdés
2012. aug. 12. 20:16
1 2
 11/18 kovpet ***** válasza:

"Mert az operációs rendszer részei a kernel, a shell, és az alkalmazások."


Alkalmazások? Mindegyik? :)


Szerintem te tanulj inkább:


[link]


Adalékként idézzük az ISO nemzetközi szabványosítási szervezet definícióját, mely szerint az operációs rendszer


„Olyan programrendszer, amely a számítógépes rendszerben a programok végrehajtását vezérli: így például ütemezi a programok végrehajtását, elosztja az erőforrásokat, biztosítja a felhasználó és a számítógépes rendszer közötti kommunikációt.”


Ennek a kernel megfelel. A kapcsolattartást pl: CONFIG_NETCONSOLE

2012. aug. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 kovpet ***** válasza:

"Ennyi erővel az azonos kernel verziót használó OS-eket nem lehetne külön névvel ellátni."


Szerintem te a disztribúcióra gondolsz oprendszer címszó alatt.

2012. aug. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
45%
"biztosítja a felhasználó és a számítógépes rendszer közötti kommunikációt.” ezt hívják shellnek.
2012. aug. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
És hoppá ha megnézed a linket amit küldtél, oldalt van egy kép operációs rendszerek felépítése címen, ott is láthatod, hogy a kernel csak egy rész.
2012. aug. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 kovpet ***** válasza:

A shell IS biztosítja a kommunikációt (meg pl az xserver is), de az általam írt netkonzol is, ami a kernel része.


Igen, olvastam természetesen. Nem mond ellent annak, amit írtam.


Gondolom az megvan, hogy ez a vita teljesen elméleti. A való életben pl boot manager nélkül ugyan olyan haszontalan a kernel, mint egy shell nélkül. De maga az OS akkor is a Linux (= a kernel), ha a GNU cuccok és mellette vannak.

2012. aug. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Na jó nekem ezek nagyon magasak xD A lényeget tudom szóval köszi! :D
2012. aug. 13. 16:41
 17/18 anonim ***** válasza:
Naná, hogy jó. Az egész család azt használja. :)
2012. aug. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Wood válasza:

Régen kezdtem xp-vel egy állóházas gépen,utána windows 7-el folytattam.Most nemrég felraktam az ubuntut,és miután kiigazodtam a rajta,már nem használom a windowst.Notebookról van szó.Gyorsabban betöltődik,nincs nyűg a szemét fájlokkal,nem kell töredezettség mentesíteni,és nem keresek hozzá vírus írtót mert nem kell.

Talán egyetlen hátránya az,hogy linuxal a noti hamarabb lemerül.De mivel othon használom így hát hálózatról megy.És emiatt ennek sincs jelentősége.

2012. aug. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!