Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valaki találkozott már ilyen...

Valaki találkozott már ilyen esettel?

Figyelt kérdés

A problémám a következő:

A gép nem kapcsol be, csak kb. 40. próbálkozásra. Amikor már bekapcsolt, hibátlanul megy, de ha kikapcsolom, kb fél napot várnom kell vele, hogy megint bekapcsoljon. Minden venti felpörög, de képet nem ad és újraindul. Frissítettem BIOSt, álló ventivel hűtőm az alaplapot, már jég hideg, néztem másik memóriával, táppal, vga-val, mindennel és ugyanezt csinálja. Több mint 99%, hogy alaplap, de miért tudom bekapcsolni 6 óra várakozás után és addig miért nem?

Mi változik meg 6 óra alatt a hőfokon kívül?

Ez az idő akkor sem csökken, ha melléállítottam a szobai ventit...

Valakinek ötlet?


Konfig:

Athlon II X3 445

gigabyte 770t-ud3 rev. 1.5

2x2 gb Kingmax 1333

Radeon 4870


Ha valakinek van bármi ötlete, kérem segítsen, egy fórumon sem találtam ehhez hasonlót sem.



2012. júl. 5. 11:30
 1/8 AvernusTriad ***** válasza:

Ilyesmi problémába már futottam bele. A megoldása az volt, hogy tápot cseréltem ÉS konnektort, ugyanis nem megfelelően volt földelve, ezzel hazavágta a tápot, és később hiába cseréltem ki...

Teszteld másik áramforrásból és kiderül.

2012. júl. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bekapcsoló gomb és anak kábelezése

vagy alaplapon a power el lehet gond

probálj másik alaplapot is szerezni:p

ha azal is fent ál akor kábel és gomb marad csak


tápot már irta hogy másikal is probálta szóval nem valószínü

2012. júl. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg táp vagy alaplap, de ha nem értesz hozzá, és biztosra akarsz menni, akkor vidd el egy szervizbe.
2012. júl. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Na a másik áramforrást és kábelt még nem néztem, ez kiment a fejemből, látszik, hogy meleg van:)

Annyira értek hozzá, hogy 2 perc alatt szétszedem és összerakom, nem ezzel van a baj, a hiba a készülékben van, csak keresem, hogy hol:)

2012. júl. 5. 11:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen is pontosan az a tápegység?
2012. júl. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
450-es Chieftec GPS
2012. júl. 5. 12:14
 7/8 anonim ***** válasza:

A hibákat okozhatja gyenge tápegység, mert elindulásnál több energiát igényelnek a beépített alkatrészek. Ha elindul akkor már kevesebb is elég a működéshez.

Viszont okozhatja az alaplapon lévő egyik kondenzátor hibája is. Nem tudom ebben milyenen vannak, nem túl régi lehet az alaplap.

A régieket nedves kondenzátorral készítették. Ha ezek elkezdtek a melegtől, vagy nem megfelelő hűtéstől kiszáradni akkor hasonló hibákat produkáltak : nem vagy csak nagy nehezen lehetett bekapcsolni, ha végre sikerült akkor már működtek, de ekkor is voltak kikapcsolások melyekre semmilyen hiba nem volt jellemző.

Az újabb kondenzátorokat már szilárd anyagokból készítik, így kevésbe van rájuk rossz hatással a melegedés.

2012. júl. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A kondi nekem is gyanús, mert valami enyhe cincogást hallok működés közben, de a táp tranzisztorára gyanakodtam, viszont másik táppal is ezt csinálta. Csak erre nem gondoltam, hogy a kondi csinál ilyet, sose volt ilyen bajom. Ha bekapcsolt, már megy, nem fagy ki sose, csak rohadt nehezen kapcsol be.
2012. júl. 5. 12:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!