Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen ez a gép?

Szerintetek milyen ez a gép?

Figyelt kérdés

Processzor: AMD E-450 (2 x 1,65GHz, 1MB Cache);

Kijelző: 15.6" (1366x768) HD; matt, LED megvilágítás;

Memória: 4GB DDR3 1333MHz;

Merevlemez: 500 GB SATA 5400rpm;

Grafikus kártya: ATI Radeon HD 4250;

Optikai meghajtó: DVD/RW SuperMulti Double layer;

Egyéb jellemzők: Wifi: 802.11b/g/n; 3 x USB; kártyaolvasó:; HDMI™; VGA; webkamera: HD; Bluetooth; LAN: 100Mbit; táska; akkumulátor (cella): 6; üzemidő (óra): 4

Operációs rendszer: Microsoft Windows 7 Home Premium 64bit

Billentyűzet: magyar

Garancia: 12 hónap

megér 110.000Ft-ot, vagy ha tudtok jobbat ebben az árban akkor írnátok


2012. jún. 22. 21:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

#9


Azt ne mondd már nekem hogy egy 2 magos 1,65GHZ-es processzor jobb mint egy 2 magos 3 GHZ-es proci


Kit érdekel hogy brazos vagy nem,játékra vagy komolyabb műveletekre alkalmatlanok

2012. jún. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

3GHZ-es proci laptopban?

Amúgy meg van lehetséges példa is: Egy 1,65GHz-es Core 2 vagy újabb felépítésű kétmagos proci gyorsabb lenne, mint egy 3GHz-es, kétmagos Pentium-D.

A Brazos meg egy ütős netbook, nettop megoldás, ami ráadásul keveset is fogyaszt (Az E-450 max TDP-je azt hiszem 19W és ebben benne van a kétmagos proci meg a 80 stream processzoros GPU is). Nyilván játékra és komolyabb feladatokhoz gyenge. A fenti gépezet értelmét én nem látom, mert 110k-ért nem is erős és a 4 órás üzemidőre elegendő aksi sem kiemelkedő érték.

2012. jún. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"Azt ne mondd már nekem hogy egy 2 magos 1,65GHZ-es processzor jobb mint egy 2 magos 3 GHZ-es proci"

Egyrészről megint ott vagyunk, hogy órajel alapján ítélkezel, másrészről nem mindent veszel figyelembe.

Ennyiből már tényleg kapni erősebb CPU-val szerelt gépet, de azokban integrált intel HD/GMA videóvezérlőkkel találkozol, amiket akár netes tartalmakkal is meglehet fogni, míg egy brazos GPU-ja ilyen szempontból sokkal jobb.


"Kit érdekel hogy brazos vagy nem,játékra vagy komolyabb műveletekre alkalmatlanok"

Ennyiből játékra nem veszel, és ez az árszegmens nem is azoknak van kitalálva akik erőgépet akarnak.


78%-os kollégával abban egyet értek, hogy egy ilyen kis étvágyú notinál már lehetne jóval nagyobb is az üzemidő.

2012. jún. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

#12


Sajnálattal közlöm hogy vannak olyan laptopok amikben 3GHZ-es processzor van


#13


Oké akkor nem veszem figyelembe a sebességet máskor.A te logikád szerint akkor tök mindegy ha a processzor sebessége 1GHZ alatt van még az is jobban tud teljesíteni mint egy 6 magos 3 GHZ-es processzor...Értem

2012. jún. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Oké akkor nem veszem figyelembe a sebességet máskor"

Senki nem ezt mondta, de ha menne az olvasás és a szöveg értelmezés, akkor az előző hsz-emből fognád mit is akartam mondani.


"A te logikád szerint akkor tök mindegy ha a processzor sebessége 1GHZ alatt van még az is jobban tud teljesíteni mint egy 6 magos 3 GHZ-es processzor...Értem"

Nem, nem érted, és hátulról jössz üres fröcsögéssel. Az előző hsz-embe minden benne volt, te meg erre végletes példákkal dobálózol, meg teljesen más ár szegmenssel stb... Csak gratulálni tudok.

2012. jún. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Sajnálattal közlöm hogy vannak olyan laptopok amikben 3GHZ-es processzor van"


Hát nem sok olyan lapost láttam, amiben 3GHz-es dual proci volt, általában a 2,5GHz felettiek is ritkák. Egy biztos viszont, hogy ezek a combos mobil procik nem a 110k-s árkategóriában vannak!

Azt meg nem tudom miért nem vagy képes elfogadni, hogy az órajel önmagában semmitmondó információ. Az órajel csak azonos felépítésű processzorok esetén hasonlítható így össze!

2012. jún. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Az órajel csak azonos felépítésű processzorok esetén hasonlítható így össze!"


Nyilvánvaló,pl. egy újjabb típusú 2,4 GHZ-es processzor jobb lehet egy régebbi 3 GHZ-es típusú processzornál de azért 1,65GHZ az marha lassú,nem érdekel hogyha aranyból van,az sem érdekel ha maga Bill Gates szarta ki de komolyabb dolgokra akkor sem való.Ne haragudjatok én inkább maradok a négymagos AMD Athlon II 640 procimnál (3 GHZ tudom hogy nem számít de azért leírtam) és kihagynám ezt az "atomerőművet" amit így ennyire dícsértek


Mondjátok hogy nem a sebességet kell figyelembe venni hát akkor mit kell?Mindenki azt nézi,mindenkinek az számít és igenis az az egyik legfontosabb szempont tehát nem értem mit kell ebbe belekötni és okoskodni

2012. jún. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem, mi azt írtuk, hogy a kategóriájában egy nagyon jó kis APU egység ez, de nem egy erőmű. Netbook, Nettop, HTPC szegmensről van szó. Az órajelet csak a laikusok nézik (aki sokan vannak)...persze valamennyire nézi mindenki, de leginkább teszteket kell nézni. Komoly különbségek lehetnek felépítéstől/kortól függően...pl egy 3GHz-es Celeron-D processzornál gyorsabb az apósom laptonjában lévő 1,56GHz-es Core 2 alapú processzor egyetlen magja, aminél meg megint jóval hatékonyabb egy Sandy Bridge egység...azaz egy új/modern proci aznos órajelen és magszámmal akár 2-2,5x gyorsabb lehet egy gyengébb eresztésnél. Ráadásul most mobil gépezetről van szó, ahol jellemzően alacsonyabb órajelek dominálnak (szerintem javarészt 1,5-2,5GHz között tanyázik a mobil procik 90%-a). Teljesen értelmetlen ez a vita: nem érted, hogy miről beszélünk, makacsul hajtogatod a magadét kitekert vagy ide nem illő példákkal dobálózva. Az Athlon II X4 3GHz egy asztali processzor és tényleg jól használható, de az nem mobil processzor és nem fogyaszt 20W alatt integrált videóval együtt max terhelésen. Nekem is asztaliban van vagy egy Phenom II X3 meg egy Athlon II X3 és mivel nincs nagy szükségem mobilitásra van egy Brazos APU-val szerelt netbook is a háztartásban (ennél jóval gyengébb verzió, mint ami a kérdésben van, mert csak 1GHz-es kétmagos proci lapul benne és a GPU rész is alacsonyabb órajelen jár). Arra tök jó nekem, hogy az egész 1kg, kicsi (jól hordozható) és ha elutazom, akkor jó hasznát vehetem, még úgy is, hogy nem éppen gyors. A hardverek nem csak teljesítményre mennek, hanem bizonyos igényeknek is próbálnak megfelelni...van egy olyan kategória is, amiben jól helytállhatnak a Brazos APU-k vagy egy Intel Atom. Nyilván ezeket nem rendes számítógép helyett, hanem az mellé érdemes venni. Egy AMD E-450-nek én személy szerint nagyon örülnék egy kis netbookban és jó üzemidővel...DE nem a rendes asztali gépem helyett! Egyetlen bajom, hogy egy kicsit drágán adják az E-450-es netbookokat, hiába a legjobbak ebben a kategóriában. A kérdésben szereplő gép is ilyen, csak rendes notebook köntösben...annak meg picit gyenge (processzorosan), de ezt is írtam még az elején...
2012. jún. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

* javítás:

Nekem Phenom II X4 procim van (nem X3).

Apósomnak Mobil Core 2 Duo T2310 procija van (nem mai darab), ami 1,46GHz-en jár. Nyomtam rajta pár egyszerű tesztet:


Super Pi 1M (egyetlen magot használ, kisebb érték a jobb):

T-2310 1,46GHZ: 41,5 sec

Athlon 64 3000+ (2GHz): 45 sec

Celeron-D 2,66GHz: 66 sec


vagy


Cinebench 9.5 (egy magos, 32 bites eredmények):

Celeron-D 2,66GHz: 196

Pentium-D 915 3GHz: 236

T-2310 1,46GHz: 242

C2D E6550 2,33GHz: 391

X2 5400+ 2,8GHz: 416

Phenom II X4 3GHz: 485


Azért látszik, hogy milyen szinten nincsenek arányban az órajelek a teljesítménnyel a különböző prociknál. Az meg, hogy egy 1,46GHz-es mobil proci veri a 3GHz-es Pentium D-t (igazából SuperPi-ben és Cinebench-ben is) az mindent elárul.

2012. jún. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Ne haragudjatok én inkább maradok a négymagos AMD Athlon II 640 procimnál"

Teljesen más szegmens, ennyi erővel én is kidobhatnám az atomos gépet, hisz az asztaliba lévő i5 2500K-hoz képest vicces kis jószág.


"és kihagynám ezt az "atomerőművet" amit így ennyire dícsértek"

Senki nem dicséri, csak el mondtuk, hogy kategóriájában nem rossz CPU, és ezen az áron(a GPU-kat is figyelembe véve) nem rossz vétel egy ilyen. Amit meg láthatóan nem értesz, hogy ez nem világ megváltásra készült, ez netezni meg multimédiára van, és senki nem kíván tőle mást.


"Mondjátok hogy nem a sebességet kell figyelembe venni hát akkor mit kell?"

Nem, mi nem mondtuk ezt. A te nagy tévedésed az, hogy azt hiszed, hogy a sebesség egyenesen arányos az órajellel.

Példának okáért egy i5 2500(3.3Ghz) gyorsabb mint egy FX 4170(4,2Ghz), de egy-egy magon(már ha bullnál lehet ilyet mondani) még egy SB i3 is.

2012. jún. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!