Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az baj/tönkreteszi a laptopom,...

Az baj/tönkreteszi a laptopom, ha egész álló nap be van kapcsolva?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy este se kapcsolom ki, csak elsötétül a képernyő (lehibernálja magát) és csak akkor használnám, ha 2 körül hazajönnék suliból. Ez hosszútávon működne vagy csak elrontanám vele a gépem?
2012. márc. 25. 19:20
 1/9 lindmayer ***** válasza:

nem

a hibernálás azt jelenti, hogy a memória tartalmát kiírja a merevlemezre, és leállítja teljesen a gépet, mikor újra elindítod, akkor ezt másolja vissza a memóriába

gondolom te a készenléti állapotról beszélsz, ahol a memória kivételével mindent leállít

ez azért rosszabb mert ha valami áramingadozás van közben( mondjuk egy villám), akkor könnyebben megsülhet

amúgy én is hibernálni szoktam, és csak hetente indítom újra a gépet

2012. márc. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kedves előző válaszoló!

A kérdező laptopról beszélt, így nem valószínű, hogy érinti az áramingadozás, vagy a villám. Kivéve ha pont a laptopba csap! :) A laptopnak egyébként nem lesz baja, csak az aksi megy tönkre gyorsabban.

2012. márc. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor mégis jobb eljárás, ha kikapcsolom a gépet? Így mennyi idő mire tönkre megy az aksija? Mármint ha nem kapcsolom ki.
2012. márc. 25. 19:57
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, amíg van hálózati áram, addig a számítógép onnan nyeri a működéséhez szükséges feszültséget és kíméli az akkut.

Szóval, bekapcsolva hagyhatod, de az áramszünet tényleg gond lehet, ha hosszantartó.

G.

2012. márc. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ, de lenne még egy kérdésem. Szóval a készenléti állapotban nem merülhet a laptop ugye, vagy mégis?
2012. márc. 25. 21:32
 6/9 anonim válasza:

Úgy tudom, nem. De én olyasmit is hallottam, hogy oké, hogy hálózatról megy a gép, de akksin keresztül. Nekem mindig ki van véve az akksim, hogyha hálózatról megy a gép. Minek bel akkor akksi? Tök felesleges...

A gyári akksim így 3 évig bírta, mindenki azt mondta, hogy ez elég korrekt időtartam. Hetente kb 8-10 alkalommal használom akksit, ha feltöltött, kiveszem. Csak akkor van benne, ha szükséges. Most használom a második akksimat, lassan öt év alatt. Barátnőm laptopjának az akksija már akkor sem bírt 10 percet sem, amikor az enyém még vígan elment (első akksival) másfél-két órát (attól függ)..neki mindig benne volt a laptopban az akksija...


Te döntésed:)

2012. márc. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
De sokszor írtam az "akksit" :D Bocsesz xD
2012. márc. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát ja... Megjegyeztem elsőre is, de azért köszi (:
2012. márc. 26. 22:19
 9/9 anonim válasza:
Szerintem ez nagyon laptop típus függő, meg hűtés kérdése is, és az, hogy hova van letéve hol tárolod. Túlmelegedhet szerintem és le is éghet. Asztalinál dettó elszállhat valami. Nekem van egy ismerősöm elég cool gépe van, kijelzi a hőmérsékletet a gépház kijelzőjén és sípol ha túl melegszik valami, de lényegében sosem kapcsolja ki ő sem. Én viszont nem javasolnám laptopnál sem, az a biztos ha kikapcsolod.
2012. máj. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!