Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért hasonlóak az IP cimek?

Miért hasonlóak az IP cimek?

Figyelt kérdés

Egyfolytában azt hajtogatják,hogy ne torrentezz meg minden, mert elkapnak az IP cimed alapján...

Na én azt vettem észre hogy az IPv4 esek csupa 192.168.1.X re végződnek, és az én gépemnek sem mindig ugyanaz az IP cime, egyszer az X az 2, máskor 3, attól függ hányan netezünk. Szóval hogy is van ez? Aki programozó és ért hozzá az légyszi irjon.


2012. márc. 17. 19:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kell programozónak lenni, csak egy kevés hálózati ismeret kell.


A 192.168-al kezdődő címek úgynevezett "belső" hálózati címek, amiket a routerek osztanak ki.

NEM ez az IP cím, amit kintről látni lehet.


Érdekes olvasmány ehhez: [link]

2012. márc. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mert te azt az IP címet nézed amit a router/modem osztott a gépednek. De a tényleges IP-d nem az.

192.168-ot oszt kb minden. De ami alapján lenyomoznak az az az IP cím amit a modem kap a szolgáltatótól. Na az ritkán változik és eltérő.


Na most eléggé össze vissza írtam. Remélem érted azért. Ha nem akkor holnap józanul és kipihenten leírom megint :D

2012. márc. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!