Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » IP címek? Hogy is van ez?

IP címek? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Addig eljutottam, hogy az IP címek a gépek azonosítói. Ami ugye nem csak számítógép lehet, hanem mondjuk akár egy Sony Playstation 3 is. Ez eddig oké. Amit nem értek:

Mitől függ, hogy egy IP cím számai hány jegyűek?

Melyik szám-rész mit jelöl egy IP címben?

Miért van szükség subnet maskra, és mi is az valójában?

Miért van szükség gatewayre, és mi is az valójában?

Miért van szükség DNS címre, és mi is az valójában?


Válaszaitokat előre is köszönöm!


(Egyébként azért kezdtem el ezen gondolkodni, mert össze akartam kötni a PS3amat a laptopommal hálózatban, hogy játkot tudjak felmásolni a PS-re. Routerrel akartam összekötni őket, de a PS valamiért nem kapott IP-t automatikusan. Így nem látta egymást a két gép. Ezért manuálisan kellett beállítanom az IPt a PS-nek, fel kellett rá telepítenem egy FTP szerver-programot, majd egy FTP fájlkezelőt a gépre, és csak így tudtam átmásolni a játékot. Nem értem, hogy másoknak miért nem volt ilyen gondja, és nekem miért nem tudott IP-t kérni magának a PS3.)


2011. júl. 2. 20:21
 1/1 legendavagyok01 ***** válasza:

[link]


Baloldalt a tartalomjegyzékben mindent megtalálsz.

2011. júl. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!