Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem csatlakozik a...

Miért nem csatlakozik a routerem az internetre? SOS

Figyelt kérdés

Vettem egy routert amin van wifi is, ADSL internet van itthon, van egy ADSL modem, az hálókábellel hozzá van csatlakoztatva a router WAN portjához, a router LAN1 portja pedig hálókábellel össze van kötve a laptopommal amiről most is írok.

Fel van szerelve az antenna ami a wifihez kell, böngészőbe bementem, beírtam a router ipjét, behozta a menüjét, beállítottam midnent, PPPoE az ADSL, így beírtam a felhasználónevet és jelszót ami kell hozzá majd mentés, biztos, hogy jól írtam mindent.Van egy oylan gomb, hogy connect, rákattintottam és mindi gírja, hogy connecting... aztán disconnect, de soha nem csatlakozik rá a netre, pedig midnent úgy csináltam ahogyan kell.

A laptop látja a wifit, viszont egy kis sárga háromszög világít a wifi jelen, hogy nincs internet kapcsolat, tehát a router valamiért nem csatlakozik az adsl modemen át az internetre, pedig most is a modem által van internetem, tökéletesen megy, de ha routerrel akarom szétosztani a házba wifin át, vagy kábellel akkor nem csatlakozik a router.MI lehte a baja?Légyszíves segítsen aki ért hozzá!

Ui: Tp link márkájú a router, visszavittem ahol vettem, kipróbálták, mondták, hogy tökéletes náluk, aztán 2.szor is visszavittem, adtak helyette újat, de ugyan ez a probléma.


2012. febr. 23. 17:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ja és amikor bedugod a routert is, akkor hogy akarsz a netre csatlakozni? mit csinálsz pontosan?
2012. febr. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Esetleg egy próbát megér még az, hogy a router IP címét módosítod.
2012. febr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

TL-WR340GD TP LINK


Van a network fülnél egy oylan a pppoe után, hogy connect gomb, azt nyomogatom de soha nem írta, hogy connected, hanem mindig disconnect, de hogy miért azt senki nem tudja.

2012. febr. 23. 22:28
 14/14 A kérdező kommentje:
Na megoldódott, az adsl modemem volt a ludas, B3-as típus amivel egy router sem megy, vettem újat 6ezerért, nem volt olcsó egy modemért de már hasít:D
2012. febr. 24. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!