Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem csatlakozik a...

Miért nem csatlakozik a routerem az internetre? SOS

Figyelt kérdés

Vettem egy routert amin van wifi is, ADSL internet van itthon, van egy ADSL modem, az hálókábellel hozzá van csatlakoztatva a router WAN portjához, a router LAN1 portja pedig hálókábellel össze van kötve a laptopommal amiről most is írok.

Fel van szerelve az antenna ami a wifihez kell, böngészőbe bementem, beírtam a router ipjét, behozta a menüjét, beállítottam midnent, PPPoE az ADSL, így beírtam a felhasználónevet és jelszót ami kell hozzá majd mentés, biztos, hogy jól írtam mindent.Van egy oylan gomb, hogy connect, rákattintottam és mindi gírja, hogy connecting... aztán disconnect, de soha nem csatlakozik rá a netre, pedig midnent úgy csináltam ahogyan kell.

A laptop látja a wifit, viszont egy kis sárga háromszög világít a wifi jelen, hogy nincs internet kapcsolat, tehát a router valamiért nem csatlakozik az adsl modemen át az internetre, pedig most is a modem által van internetem, tökéletesen megy, de ha routerrel akarom szétosztani a házba wifin át, vagy kábellel akkor nem csatlakozik a router.MI lehte a baja?Légyszíves segítsen aki ért hozzá!

Ui: Tp link márkájú a router, visszavittem ahol vettem, kipróbálták, mondták, hogy tökéletes náluk, aztán 2.szor is visszavittem, adtak helyette újat, de ugyan ez a probléma.


2012. febr. 23. 17:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem egészen látom át a helyzetet, meg annyira nem is értek most hozzá. De nem lehet, hogy egy MAC cím klónozás kellene?

Csak az a gond, hogy net nincs. A hálózat működik wifivel és wifi nélkül is?

2012. febr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

[link]


Nem tudom, hogy ez segít-e valamit.

2012. febr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A wan port ledje világít ha bedugod a kábelt? És a modem dsl ledje?
2012. febr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
világít a wan ledje, működik a hálózat wifin is meg kábelen is, látni látja de ott van a felkiáltójel, hogy nincs internetkapcsolat, mivel nem csatlakozott valamiért a router a netre.
2012. febr. 23. 17:54
 5/14 anonim ***** válasza:
Tűzfalad van?
2012. febr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
azt nem tudom
2012. febr. 23. 18:13
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd fel a szolgáltatód, nekik tudni kell segíteni.
2012. febr. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Már hívtam a thomet, voltak is kint, de azt mondta a szerelő, hogy rossz a router, ezért vittem vissza, a boltban jó volt, adtak is újat, ezzel is ugyan az.Nem értem ezt az egészet, van egy gomb, hogy connect, rányomok bármennyiszer és nem csatlakozik rá:@
2012. febr. 23. 18:18
 9/14 anonim ***** válasza:
Haveromnak vettünk múlthéten TP-Link típusú routert. Neki is T-online-os nete van. Beállítottam nála én is a routert, és az istennek se volt internet. Érdekes mód a saját smc routeremet átvittem és hip-hop volt net vele. Szóval a mondókám lényege hogy a Tp-link egy rakás sz**r.
2012. febr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy sokra megyünk, de játszuk azt, hogy leírod, pontosan milyen routered van kezdetben.
2012. febr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!