Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ok nélkül szaggat a Windows 7...

Sazarre kérdése:

Ok nélkül szaggat a Windows 7 32 bites oprenszerem, friss telepítéssel, sp1-el, és felengedtem neki az összes frissítést. Több embernél is ez van. Mi a baj a hetessel?

Figyelt kérdés

Ok nélkül szaggat a Windows 7 32 bites oprenszerem,friss telepítéssel,sp1-el,és felengedtem neki az összes frissítést.Több embernél is ez van.Mi a baj a hetessel? Mi a ... retek ez a mikrolaggolás???????


I7-2600k,16GB geil 3333MHz DDR3,nVIDIA-GTX560 2GB DDR5,aSUS z68 pro alaplap,Soundblaster x-fi hang.Ez a konfigom.BŐVEN elég kell legyen neki,pláne,hogy 32 bites,és a konfig 32/64 bit támogatott.

NE bombázzatok alap visszakérdezésekkel,nem vagyok n00b,1996 óta foglalkozom gépekkel.Szal' a defaultot hagyjuk ki.No formality!A megoldást kérném,ha lehet,aki már találkozott ezzel a gonddal,és sikeresen megoldotta!


2012. febr. 4. 17:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Ezt nem oltogatásnak szántuk!!!

De ha tényleg annyira nem vagy noob akkor fölraknál a gépedre egy x64 Windows 7 oprendszert és talán elmúlna a lagg mivel mind a CPU mind a RAM alá 64-bites rendszer való

tehát rohadtul nem oknélkül szaggat


A 32 bites programok alá pedig le lehet szedi a Microsoft honlapjáról a Windows virtual XP-t ami windows 7 alatt futtatható és nyilván egy ilyen konfigon a teljesítménnyel sem lennének gondok


amúgy azt sem egészen értem hogy mégis milyen program az ami nem fut 64-bites rendszeren

2012. febr. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
32 bites.Amúgy van egy másik konfigom is,amin szintén szaggat ugyanúgy az oprendszer,főleg a régebbi,és újabb játékok is. Így néz ki:Asus P5QC alaplap,Intel Core2Duo E6550~2.34GHz,2x2GB DDR2 800MHz Geil ram,1TB Samsung Winyó.Ezen a konfigon is ugyan ez a baj,teljesen ugyanúgy szaggat minden,Ráfogtam a windows telepítőre,hogy kamu win,hoztam kölcsönbe eredetit,de azzal is ugyan úgy lagg lagg lagg,mikrolagg.Játékoknál az fps megvan,meg minden hardver elég nekik,mégis...Pl NFS Underground 2 totál szaggat win7 alatt ezen a konfigon.Az erősebb gépről,amiről az előzményekben olvashattunk,arról meg ne is beszéljünk,azon nagyon szaggat.
2012. febr. 6. 20:05
 13/23 A kérdező kommentje:
Ja az utóbbi gépről lehagytam a videókarit az nVIDIA 8600GT 512MB GDDR3
2012. febr. 6. 20:06
 14/23 anonim ***** válasza:

Hm érdekes

nem egészen értem mit értessz szaggatás alatt :D


nekem AMD Phenom x4 procim van HD5770 kártyám 4 Gb ram

és nem szaggat sem az oprendszer sem a játékok


már komolyan azt kezdtem el csonálni hogy ide-oda húzogattam az ablakot hátha előjön a lagg de semmi

Nem tudom nálad mi okozhatja és pontosan mit értessz laggolás alatt

2012. febr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Hát ugye nálam alapértelmezetten fut a feladatkezelő erőforrásfigyelő része.Az erőforrások 99%-a folyton szabad,mégis néha a youtube videók akadnak,és meg akartam tudni miért,ekkor ránéztem,hogy mikor akadnak a videók,akkor mitől,és akkor nem csak a videók akadnak,hanem az egész rendszer akad le,azaz szaggat,de az erőforrások még mindíg 99%-on szabadok.A játékok ugyanígy főleg az ea-games régi játékai,nfs underground 2,nfs carbon,ilyenek.Röcög az oprendszer.Ezt egy user dobta ezt a szót,hogy röcög,google-ben keresgettem,és ha beírod,hogy röcögnek a játékok mikrolagg,érteni fogod,miről beszélek.Erre kéne nekem a megoldás,de ha ennyi idő alatt nem írtak nekem ide hasznosat,szerintem zárhatom is a topicot :/
2012. febr. 8. 13:04
 16/23 P.O.C. ***** válasza:

Amit megpróbálnék:


- BIOS frissítés.

- Driver frissítés, mindenből a legújabb.

- Ha esetleg nem minőségi táppal hajtod, akkor annak cseréje.

- És természetesen 64-bites Windows 7 használata, (persze nem vérpistike edisön, hanem SP1 -el integrált eredeti MSDN [Untouched] + a Windows Update -ről az összes hotfix).


Ha nem oldaná meg a problémát, szervizbe vinném. Úgyis minden garanciás.

2012. febr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Igen,ezek mind megvoltak,csak 32 bites a rendszer.A jobbik gépben a legjobb coolermaster táp van 1000w-os,a gyengébbik gépben is egy magaskategóriás chieftec van 500w-os.A windows megvásárolt,teljesen gyári lemezről lett telepítve,sp1,és minden KB-pack fel lett tolva rá Windows Update-ből.Van egy szoft,ami hardvervizsgálatot csinál hetente a gép inaktív állapotában,és a hardverhez tartozó gyártói oldal supportját felkeresve,letölti a legújabb frissítéseket mindenhez,videókártya,alaplapi chipkészletek,stb,stb.De ahogy olvastam,az Aida64 következő verziójából az engineer's edition is tudni fogja ezt az opciót már.Persze regizett usereknek :) .A bios upgrade necces lesz,mert nincs kisfloppym,és minden upgrader progi kér kisfloppyt.Egyik gépben sincs.Esetleg ha tudsz valamit,ami usb-re cachel,akkor azt megköszönném,és megcsinálnám a refresht.
2012. febr. 9. 08:42
 18/23 P.O.C. ***** válasza:

Már jó néhány éve nem kell floppy a BIOS frissítéshez. Régen kinőttük már technológiát. Elvégezhető Windows alól (amit nem ajánlok) vagy pen drive -ról. Mind a két Asus alaplapodnak van beépített BIOS flash -elő progija (Asus EZ Flash néven). Rámásolod a BIOS image fájlt egy pen drivre -ra (lehetőleg FAT vagy FAT32 fájlrendszerűre) indításkor ALT+F2 -t nyomsz, kitallózod a BIOS image -t, és követed az utasításokat (bővebben a kézikönyvben). Az EZ Flash -t egyébként a BIOS -ból is tudod indítani.


Ami a jogtiszta Windows -odat illeti teljesen mindegy, hogy 32-bitest vásároltál, ugyan azzal a kóddal felrakhatod és beaktiválhatod teljesen hivatalosan 64-bitest is. Tehát nem csak a dobozosoknál van rá lehetőség, hanem OEM -nél is, csak a Microsoft nem reklámozza. Én amúgy már többször csináltam ilyet. Lényeg hogy a megfelelőt szedd le tehát ha pl a Home Premium -hoz van licenced akkor 64-bites -ből is azt kell beszerezned.

Hidd el, a 32-bites Windows lóf*szt sem használ ki a géped képességeiből. De ha nekünk nem hiszel, itt van a hivatalos táblázat az egyes Windows verziók memóriakorlátairól:

[link]


Ha meg programkompatibilitási gondod van, arra ott vannak a különböző virtuális gépek (VirtualBox, VMware Workstation, MS Vistual PC, XP mode, stb.), amit szintén mondtunk már.

2012. febr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Oké,elhiszem Nektek,nem is volt ilyesmiről gondolatom sem,hogy ne higgyek nektek!!!Oké,EZ flash-t tudom,hogy van,csak sosem használtam.Óckodom a kinempróbált dolgoktól.Nekem még a hagyományos biosflashelő asus progim van,jó a mostani gépekhez is,EZ netet használ ha van aktív kapcsolatod,ha nincs lehet tallózni persze csak kisfloppyn,mert csak azt látja.Memóriakorlátok...Ez engem nem igazán érdekelt,mert 4GB-vel is szépen el kellene mennie mindennek,32 biten.Ami a 64 bitet illeti nemkell.Sok 32 bites alkalmazásom van többekközt VI EEProm flasher progik,SAP register,CQ callbook,meg ami a melómhoz kell rádioamatőr,és elektronikai progik.Teszteltem őket 64 bites rendszerrel,és egynéhány unhandled exception hibaüzivel kilépett debuggoltam,és veremkiíratás,vagy bittábla konverziós hiba miatt kiléptek,leálltak.Maradjunk abban,hogy nézzük az alapokat.Azok pedig igazolják,hogy egy 32/64 bites hardverkonfigon a 32 bites rendszinek is nyomatékosan normatívan kell működnie,így van kitalálva.Nekem meg pont erre van szükségem,röcögés nélkül.Meg nem kell nekem az,hogy a 64 bit miatt pl ami 32 bit alatt megevett 20-30k-t a memóból,az 64 biten leszoppantson 5-10 megákat.Nem a semmiért van benne 16 giga,hanem azért,mert rengeteg program fut,amikor szükség van rá.A kisebb gépet meg ami illeti,azon is ugyanúgy röcög a rendszer,de ott meg a minimum ramlimitet éppen elérem fizikailag,szóval ott nem is lenne mérvadó a 64 bit.
2012. febr. 9. 10:15
 20/23 A kérdező kommentje:
Mert ugye a másik gép,amin ugyanúgy röcög,az csak 4 gb rammal van ellátva (Asus P5QC alaplap,Intel Core2Duo E6550~2.34GHz,2x2GB DDR2 800MHz Geil ram,1TB Samsung Winyó)
2012. febr. 9. 10:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!