Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lehet-e acronissal elmentett...

Lehet-e acronissal elmentett Win7 rendszert ugyanarra a gépre, de más vincseszterre visszatelepíteni?

Figyelt kérdés
SSD-re szeretnék átállni, de a verejtékes munkával kialakított és elmentett rendszeremet nem szeretném kidobni. Van erre lehetőség?
2012. febr. 4. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Aktuálisan fentlévő rendszert (partíciót) sikeresen portoltam már át másik HDD-re Acronis-szal. Két szerintem fontos dolog volt: a célHDD tök szűz volt, a másolt partíció pedig kisebb volt, mint a célHDD. Utána persze lehet kiterjeszteni, de előtte össze kell nyomni, ha a mostanid nagyobb, mint az SSD. BIOS-ban a bootolást át kell állítani természetesen. Elvileg kellett volna lennie egy kis problémának, mert a partíciók kötet-azonosítója nem ugyanaz, de semmi gond nem volt. Ugyanez XP-vel is működött.
2012. febr. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, megnyugtató, de lenne még kérdésem! Az, hogy "tök szűz", azt jelenti, hogy partícionálva sincs, vagy csak azt, hogy az az egy partíció van rajta? egy 64 Gb-os SSD-t vennék, akkor mit csináljak vele? Meg még az van, hogy az acronis-szal nem sector by sector mentésem van, hanem tömörítés nélküli rendszerpartíció-mentésem, kb 20GB. Ez befolyásolhatja a másik vinyóra történő telepítést?


Szeretnék egy XP-t is az SSD-re, de azt ajánlották, hogy inkább másik HDD-re tegyem, mert SSD-n nem ideális. Csakhogy nem igazán szeretnék másikat belerakni, az adataim NAS-on lesznek. Szerinted mi lehet a megoldás, sikerülhet a két rendszert 2 partíción az SSD-re tenni? Köszönöm!

2012. febr. 4. 10:53
 3/6 anonim ***** válasza:
A 64GB kéne a Win7-nek, XP-nek meg (majdnem) mindegy min van. A tök szüzet úgy értem, hogy nincs rajta partíció, vagy legalább az elején (fontos, hogy az elején!) van annyi üres hely, amire elfér. Bár SSD-nél a 64GB-t nem annyira érdemes partícionálni. Mondjuk egy 8-12GB-t ha leveszel XP-nek és a programokat mindkét op.rendszernél HDD-re telepíted, az még jó lehet.
2012. febr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát (hogy jól értem-e) ha van partíció az SSD-n, le kell törölni, ha nincs, úgy hagyni partícionálatlanul. Oké, de a maradék hellyel mi lesz? Van egy 64 GB-os ssd, ráteszek egy kb. 20 GB-os rendszert, marad 44 giga partícionálatlan hely? Vagy az automatikusan partícionálódik a rendszer feltelepítésekor? Vagy most mi van? Mit kell vele kezdeni? (Bocs, kezdő vagyok.)
2012. febr. 4. 22:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, marad 44GB partícionálatlan hely. De utána a 20GB-t ki tudod nyújtani egészen a 64GB-ig, vagy ameddig akarod (Acronis is tud ilyet, sőt a W7 lemezkezelője is).
2012. febr. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megpróbálom!
2012. febr. 5. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!