Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi baja a gépemnek?

Mi baja a gépemnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A helyzet az, hogy a gépem a windows betöltésénél már mikor az üdvözöljük képernyő jönne be, akkor kékhalál és újraindul. Újraindulás után persze megint nem jut tovább. Már régebben is volt gond a kékhalálozással de akkor ment a windows és netezés vagy egyéb tevékenység közben csinálta. Akkor is automatán újraindult és működött a gép rendesen utána. Még amikor régebben csinálta újra is lett telepítve a gép. először úgy tűnt, hogy jó de utána ugyanúgy csinálta. Aztán egy jó ideig megszűnt és azt hittem vége van. Erre már a windows se jön be. Vírus tuti nem volt rajta mert havonta volt vizsgálva, ebből pár napja volt az egyik vizsgálat és semmi nem volt. Még azt kipróbáltam, hogy 1 ramot kiszedtem és megpróbáltam a másikkal hátha az a rossz. De mind 2 rammal ugyanazt csinálja ha külön vannak bent.


2012. jan. 31. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:

próbál meg újraindítani csökkentett (Safe) módban, és ha elindul, tiltsd le az automatikus újraindítást. Ekkor a következő, normál indítási kisérletkor, kifogja listázni a kékmezőben, hogy mi a fészkes fene, gondja van.

Na ezt a szöveget, pontosan írd ki, majd másold be ide, akkor talán többet tudunk segíteni.

2012. jan. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben
2012. jan. 31. 18:23
 3/6 A kérdező kommentje:

Megvan, ezt írja ki:

A próblémát valószínűleg a következő fájl okozza: aswSP.SYS

Az illesztőprogram anélkül távolította el magát a memóriából, hogy megszakította volna a folyamatban lévő műveleteket.

Ezután a szokásos duma, hogy ha előszőr látja ezt a képernyőt mi a teendő stb...

És a végén a technikai infó:

STOP: 0X000000D4 (0XF1682D0, 0X000000FF,0X00000001, 0X80546A59)

asdwSP.SYS

Ezeket írja a gép. Ebből gondolom, hogy driver probléma van. Csak azt nem tudom, hogy mi tévő legyek. A választ előre is köszi!

2012. jan. 31. 18:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Safe (csökkentett módban) indítsd a gépet, és távolítsd el az Avast progit. Majd normál újraindítás után, ha még továbbra sem működne rendesen, újból csökkentett módban indítsd és állítsd vissza a rendszert, az utolsó még működő, helyes beállításokra, időpontra.
2012. jan. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2012. jan. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Eltávolítottam az avastot és minden működik.Azt hiszem utoljára volt avast a gépemen...
2012. jan. 31. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!