Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lehet, hogy ráz a laptop?...

Lehet, hogy ráz a laptop? Másnál volt már ilyen eset?

Figyelt kérdés

Néztem,hogy a kimeneti az 20 V.Az nem számít soknak,de mégis éreztem,hogy kicsit megcsípett hirtelen az alja ahogy felemeltem.

A laptop rázhatott vagy csak én voltam feltöltődve?

A töltő viszont ,ha bedugom,a konnektorba majdnem mindig szikrázik.A konnektort elvileg jó,mert ha más eszközt dugok be nincs semmi.Ez elfordult másnál is?


2012. jan. 30. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Megcsíphet, nem veszélyes.

A konnektorral meg ne törődj.

2012. jan. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Védőföld megvan a konnektorban?


Amúgy meg DC állásban mért 20V még nem mond semmit. AC állásban is mérj egyet, gyakorlatilag semmit sem szabadna mutatnia a műszernek! Ha mégis mutatna valamilyen extrémnagy értéket, akkor a táppal baj van.

2012. jan. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat,

meg van igen a föld,

viszont előbb megnéztem a másik laptop kábele is ugyanúgy szikrázik egy másik konnektorba bedugva.A tápkábelt azért kicseréltem egy másikra ,az akkuhoz,mert eléggé meg volt kopva a vége.

Akkor lehet,hogy ez normális, a szikrázás ilyen akkumulátoroknál!?

a laptop alja azóta nem rázott..szerencsére.

Azt egyébként, hogy lehet megnézni,hogy a tápkábel földelt e??

2012. jan. 30. 16:57
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazából nem nagyon értek ehhez,azért kérdezem mert egy nem kimondottan laptophoz való tápkábelre cseréltem ki,de teljesen ugyanaz,a jelzések is.
2012. jan. 30. 17:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!