Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért sötétült el a képernyő?...

Miért sötétült el a képernyő? Nagy a baj!

Figyelt kérdés
Ma bekapcsoltam a gépet és alig látni valamit a képernyőn, pedig hiába állítottam minden fényerőt a maximumra. Már újraindítottam a gépet és még mindig ilyen. Legutóbb úgy kapcsoltam ki, hogy kirántottam a konnektorból, mert siettem. Ennyit tudok mondani, légyszi segítsetek!
2012. jan. 29. 21:57
1 2
 11/20 compactegon ***** válasza:
ott van: Alaplap típusa (Asus P5S800-VM) és a videókártya típusa is (ATI Radeon 9250). ezekhez keress drivert. telepítsd le a gépedről a régi videókártya driverét, és utána tedd fel a legújabbat (amit találtál, elég régi és elavult kártya sajna)
2012. jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
De hogyan telepítsem le? Beírtam a start keresés-be, a videókártya és az alaplap típusát, de nem talált semmit. Gyanítom, valahogy máshogy kellene hozzáférni.
2012. jan. 31. 14:41
 13/20 tamasoft ***** válasza:
De ez csak az első lépés, mert lehet, hogy fizikailag ment tönkre. Akkor viszont ki kell dobni sajnos. Viszont muszáj megcsinálni a driver újratelepítést, hogy kizárható legyen a szoftveres hiba.
2012. jan. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor elmondanátok végre, hogy mit csináljak, mert nem értek ehhez?
2012. jan. 31. 14:50
 15/20 anonim ***** válasza:

Töltsd le ezt és telepítsd:


[link]

2012. jan. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ha nem segít valószínű, hogy a videokari galyra ment.
2012. jan. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
mivan? nem a monitor ment gallyra? vagy mindkettő? most akkor mindenből újat kell vennem??
2012. febr. 1. 22:01
 18/20 tamasoft ***** válasza:

Helyetted nem tudjuk kipróbálgatni. Fentebb ezt próbáltuk leírni. Nyilván, ha sejtésed van, hogy a monitor ment gallyra ki kell próbálni egy másik géppel, hogy azzal jó e. Minimális számtech hozzáértést feltételezünk mindig. Feltételezzük pl. hogy a kérdező tudja mi az hogy alaplap, VGA, processzor, sőt tudja, hogy a gépjében ezekből milyenek és mennyi van. Ezek az alapfogalmak tisztázása és ismerete nélkül a kérdezőnek nagyon nehezen lehet segíteni, mert az alapfogalmakat kell magyarázni.

Fentebb minden kérdésre választ kapsz.


1. driver újratelepítés

2. videokártya fizikai ellenőrzése (más monitorral)

3. monitor ellenőrzése ha kell.

4. ha integrált a VGA (videokártya), akkor akár alaplap csere is lehet. De végig kell zongorázni, próbálgatni, mert magától gondolatátvitellel nem tudjuk megjavítani neked.

2012. febr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszi, próbáltam 3 monitort is de egyik se működött. Akkor most mi van? A régi máködik csak nagyon sötét. Már telepítettem valami vga drivert de nem lett semmi változás.
2012. febr. 3. 01:08
 20/20 tamasoft ***** válasza:
Akkor videovezérlő (videokártya) ment tönkre a gépben. Ki kell cserélni. Tudnunk kellene milyen az alaplapod, hogy javasolhassunk egyet. Más funkciók (a videoteljesítményt leszámítva) működnek a gépben? (pl. dvd meghajtó?). Magyarán ki kellene zárni, hogy a táp is károsodott-e...
2012. febr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!