Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Elegendő lenne-e egy kisebb...

Elegendő lenne-e egy kisebb házi stúdióhoz?

Figyelt kérdés

nincs elégpénzem ezért választottam ezeket a termékeket

mikrofon: [link]

erősítő: [link]


2009. máj. 11. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem jó. Ahhoz a mikrofonhoz olyan előfok kell, ami tud fantomtápot adni. Azon az előfokon, amit linkeltél nemhogy fantomtáp, de még XLR bemenet sincs.

A kondenzátor mikrofonokhoz (ami nem elemes) kell úgynevezett fantomfeszültség, ami általában 48 V. Ez a feszültség megjelenik a mikrofon kondenzátorának a két fegyverzetén. A rezgések kapacitásváltozást okoznak, és az abból adódó feszültségingadozást észleli az előfok.

2009. máj. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyébként nem célszerű noname terméket venni. Igazából nincs jó mikrofon 50 eFt alatt, de ha elfogadható minőséget akarsz olcsón, akkor rendelj külföldről egy MXL 990-et. (15 eFt körül van + szállítási költség)


Az előfok jósága nagyban függ attól, hogy pontosan mit szeretnél. Lehet hogy úgy jönnél ki a legolcsóbban ha vennél egy jobbfajta USB-s mikrofont.

2009. máj. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előre elnézést kérek az OFF-olásért! Mikrofont szeretnék vásárolni és úgy látom az előttem hozzászóló úriember/hölgy otthonosan mozog a témában. Mikrofont szeretnék venni, amit számítógéphez kötnék (jack, USB, mindegy). Max. 10-15 ezret szeretnék rááldozni. Elsőleges cél: beszélgetések felvétele. Néhány esetben erős háttérzaj mellett (pub, kocsma). Más esetben nagy teremben előadás, egy ember hangosan beszél (2-3 méterre a mikrofontól), gyenge háttérzaj mellett. És néha szobában használnám 3-4 ember beszélgetését rögzíteni a lehető legjobb hangminőségben. Nagyon megköszönném, ha tudnál segíteni és írnál. mail címem:

ttxaser[at]gmail[dot]com

2009. máj. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az olcsó mikrofonok és előfokok legnagyobb gondja a zaj. Ilyen árban nem lehet zajmentes mikrofont találni, és ha távol lévő hangforrást rögzítesz (ami miatt a dinamikus mikrofonok már alapból kiestek), akkor nagyon fontos, hogy mind a mikrofon, mind az előfok ultra zajmentes legyen.

(Ha USB-s a mikrofon, az azt jelenti, hogy az előfok bele van építve)


Én nem hiszem, hogy egy előadás rögzítését (ahol a hangforrások ugye távol vannak), meg tudod úszni 50 eFt alatt. Mert a zajmentességet meg kell fizetni(arányos az alkatrészek minőségével). De ezt csak akkor fogod a bőrödön érezni, ha veszel egy olcsó setup-ot és az elkészült felvételen alig hallani valamit a sistergéstől.


Az MXL 990 pl. amit ajánlottam sztem 2 méteren túl már nem jó, még a legtutibb előfokkal sem.

Egy tanács: kerüld a Behringer mikrofonokat! nagyon olcsók, de a legzajosabbak a piacon.


Próbáljátok a Samson usb-s mikrofonokat: http://www.youtube.com/watch?v=a-xSaFUKIkg (de az olcsóbbak ott sem lesznek ultra zajmentesek)

2009. máj. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Talán mégis meg lehet úszni 50 ezer alatt:


Samson CO1U USB

[link]

minta: http://www.youtube.com/watch?v=bGVlC026Rnc (keressetek még)


szerintem nagyobb távolságból lesz valamennyi zaj, ezért szerezzetek egy jó zajszűrő plugint, pl:

[link]

(ez egy vst, amit pl. a sony soundforge is tud használni. Lelehet tölteni feltört változatot is...)

2009. máj. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hmmm, bár nem tud gömb karakterisztikát, szal nem lehet körbeülni.
2009. máj. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!