Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mivel tudom kihasználni a 8...

Mivel tudom kihasználni a 8 GB DDR3 memóriát?

Figyelt kérdés

Böngésző + néhány chat program "csak" 3 GB-t fogyaszt. Szeretnék 6 GB-t használni, a teszt kedvéért, mert ennyi memóriám még nem volt és király :D

Virtuális memóriát kikapcsoltam, az se sokat dobott rajta :'(


2011. aug. 6. 23:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez fordítva szokott működni normális embereknél, ha szüksége van az embernek 8 GB memóriára akkor vesz annyit, és nem futtat mindenféle marhaságot mer "defaszapojén".
2011. aug. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 c:\ ***** válasza:
A virtuális memória teljes kikapcsolása Windows alatt pedig nem ajánlott, mindegy, hogy mennyi memóriád van.
2011. aug. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
A 32bites operációs rendszer csak 4gb ramot tud megcímkézni mindennel együtt (ram, vram), így ha ki akarod mind használni akkor 64bites kell. Plusz lehet még a BIOS-ban is engedélyezni kell. És miaz ami kihsználja? Mondjuk pl a játékok.
2011. aug. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Windows 7 Home Premium 64-bit az operációs rendszer :)
2011. aug. 6. 23:29
 5/12 anonim ***** válasza:

Amennyiben nem csak memóriából vettél feleslegesen sokat, hanem a processzorod is erősebb mint amire szükséged van, ajánlanám az önkéntes számítást:

[link]

2011. aug. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Panda Péter ***** válasza:
a boinc inkább procit zabál nem memóriát.
2011. aug. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Próbáld ki az ANSYS-t! :)


Annyi memóriát eszik, amennyi van.

[link]

2011. aug. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is 8GB vettem nemrég, de csak azért mert viszonylag olcsó is időtálló konfigot készültem építeni (2x4GB meg szimpibb nekem, mint később 4x2). Kihasználni még nem próbáltam, de azt hiszem az Intel Burn teszttel 75%-ra felment a memória használat. Esetleg kipróbálhatod, hogy elindítasz 3-4 komolyabb gépigényű játékot (tálcára lerakosgatod őket) és megnézed, hogy ehhez mennyi memória kell illetve mennyire gyorsan tudsz váltogatni a játékok közt...mondjuk gyakorlati haszna ennek sincs sok.
2011. aug. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
AMD Phenom II 955 a processzorom :)
2011. aug. 7. 00:25
 10/12 anonim ***** válasza:
Renderelj vmi nagy dolgot :P nekem az lecupantott 6GB-ot meg 100%-os CPU használtság
2011. aug. 7. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!