Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az Avi típusú filmjeimet...

Az Avi típusú filmjeimet hogyan írjam ki CD-re?

Figyelt kérdés

Nincs a gépen DVD-író. A filmek kb 1GB-osak. Még nem próbáltam sose Cd- írni.Milyen ingyenes programot töltsek le hozzá? Vagy nem lehetne valahogy letömöríteni úgy, hogy pendrive-ra is ráférjen? Újra lesz telepítve a gépem, és addig Cd-re, vagy pendrive-ra szeretném rakni.

Más adattal együtt kb 12 Gb-nyi dolgot kellene lementeni.Inkább vegyek egy olyan pendrivot, amire ráfár? Milyen árban vannak?A kingstone a legjobb?


2011. aug. 2. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs a gépen DVD-író, akkor hiába minden. Olcsón vegyél egy DVD-írót, jobban jársz. Egyébként újonnan sem túl drágák, de ha nincs rá pénzed, akkor marad a használt. A legjobb az LG DVD-író. Persze megpróbálhatod átkonvertálni AVI-ból valami másba, de nagyobb a hibalehetőség, mintha úgy hagyod, ahogy van. A pendrive egy 16 gigás 500-7000 Ft között van, egy új DVD író ára is kb. ennyi az olcsóbb fajtából. Ezeket tanácsolom, de a döntés a tied.
2011. aug. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 c:\ ***** válasza:

12 GB-nyi adat kimentésénél mindenképpen jobb ötlet a pendrive. (ráadásul az még később is jól jöhet)

Ráadásul ha jól értem, akkor nincs DVD író a gépedben, csak CD író. (?)


A 16 gigás 5 ezer forint körül már van. Kingston egyébként elég jónak számít, bár ebben az árkategóriában lényegében mindegy, hogy melyiket veszed, kétlem, hogy komoly eltérés lenne. (A-DATA, Kingmax, PQI, ... ezeket is egész bátran)

2011. aug. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az íráshoz Ashampoo Burning Studiója, esetleg Burn4, De hogy ráférjen egy cd-re át kell konvertálni (Format Factory)! 16 Gigás pendrive kb 5 ezertől kapható (arukereso.hu)
2011. aug. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen néztem apendrive árakat. Miközben elkezdtem írni a kérdést, rájöttem hogy a Nero le lett törölve a gépemről,úgyhogy szerintem is kifizetődőbb megoldás, ha pendrive-ot veszek.Annak csakugyan később is hasznát veszem.Ugye szokott lenni rajtuk garancia is?Néztem én is, olyan 4500-tól kezdődnek. A Kingstone Mini Lite, tetszett is. Miben különbözik mondjuk egy 5ezer Ft-os egy 10ezer Ft-ostól? Annyit azért nem szeretnék érte adni. :S
2011. aug. 3. 12:51
 5/7 c:\ ***** válasza:

Elvileg - az ember azt várná ugye - az azonos kapacitású, de drágábbnak gyorsabb adatátviteli sebességgel kéne rendelkeznie, de ha erre hajt az ember, akkor leginkább csak megbízhatónak vélt külső teszekre támaszkodhat. (sokszor a szerényebb nevű gyorsabb, mint a drágább márkásabb társa)


Általánosságban a nívósabb nevet és a designt kell megfizetni, néha azonban lehet hasznos eltérés is, pl. gyári titkosítás, esetleg ujjlenyomat olvasó, vagy extra strapabíró külső, ... (stb)

2011. aug. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 c:\ ***** válasza:

Garancia természetesen van rájuk, gyártó, illetve forgalmazó kérdése, hogy melyikre mennyit kap az ember, 1 év természetsen a minimum.


(a márkanév amit emlegetsz az egyébként "Kingston" és nem "Kingstone", nincs e a végén.

2011. aug. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oh sorry. :D Nem figyeltem oda amit írtam. De kösz az infot. :D
2011. aug. 3. 17:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!