Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Azon tunodtem, a szamitogepek...

Azon tunodtem, a szamitogepek num. Billentyuzeten miert vannak forditva a szamok a telefonokhoz kepest?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos kerdes, ha nem valaszol valaki, annak belathatatlan kovetkezmenyei lesznek. Kilukad az oldalam, sulyos almatlansag... :D
2011. júl. 28. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem meg a telefon van fordítva. nézd meg a számológépet, ugyanolyan mint a numerikus billentyűzet
2011. júl. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
kérdezd meg a telefongomb feltalálóját.
2011. júl. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megneztem, attol meg a telefon logikus. Ugy remlik, hogy felulrol lefele irunk, szinten igy olvasunk, akkor az miert van alulrol felfele? Semmi logikai alap?
2011. júl. 28. 17:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Hello, megtaláltam a megoldást:


[link]

[link]


Lényegében az első a billentyűzet numerikus elrendezése volt és a kezdetleges telefonközpontok nem tudták volna követni a gépírók számbeíró sebességét. Ezért változtattak az elrendezésen.

2011. júl. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom, zseni vagy! Most mar nyugodtam alszom. :)
2011. júl. 28. 18:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!