Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit jelent a "görbévé alakítás...

Mit jelent a "görbévé alakítás" (képeknél)?

Figyelt kérdés

Ezekben a mondatokban találtam, de nem értem, hogy mi lehet ez és, hogy hogyan kell:

"Az emblémázáshoz és a látványterv elkészítéséhez vektoros grafikát kérünk, teljes görbévé alakítva." és "

"betűk, feliratok legyenek görbévé alakítva"

Egy bögrét kell tervezni, és ezek a paraméterek:

[link]

Arra gondolhatnak, hogy így "görbítsem meg" én is a képet?


2011. jún. 24. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:

2 féle módon lehet egy képet leírni. az egyik a klasszikus bitképes (rasztergrafika) mód, ahol a képet kis "négyzetekből" építed fel. ha egy ilyen képre ránagyítasz, láthatod hogy pixelesedik. viszont mivel nagyon egyszerű a használatuk és elkészítésük, ezért a képek 90%a bitkép.

a vektorgrafikus képeknél a képet nem ezek a négyzetek, hanem függvények írják le. így végtelen nagyítást tesznek lehetővé (plussz egyéb előnyei is vannak, de az úgyse nagyon érint).

bővebben: [link]


egy klasszikus képet vektorgrafikusra alakítani csak nagyon veszteséges módszerekkel lehet. ezért a legegyszerűbb, ha eleve vektorgrafikusan rajzolod meg. ajánlom a következő programot hozzá : Adoba Illustrator (lehetőleg cs5-ös verziót vagy fejlettebbet)

2011. jún. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
elírtam... szóval Adobe Illustrator
2011. jún. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És egy egyszerű képet vektorossá hogyan alakíthatok át?
2011. jún. 24. 20:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Illustrator, vagy egy másik program az Inkscape. betöltöd a bitképet és pár gombnyomással vektorizálod. de mint említettem, nagyon veszteséges az utólagos átalakítás, bonyolultabb ábránál (színes tájkép, arckép stb) akár felismerhetetlenségig is elfajulhat. ezért jobb eleve vektorosan megrajzolni, jútúbon van egy rakat oktatóvideó hozzá
2011. jún. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!