Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megérné megvenni ezt a process...

Megérné megvenni ezt a processzort?

Figyelt kérdés

AMD Phenom II X4 965 Socket AM3 ez lenne az...(2magos)


A mostani processzorom egy AMD Athlon 3200+ 2Ghz (1magos)


A Phenom ugye 2 magos de én ezt kevésnek tartom.

Vélemények? Max 35öt költenék rá.


2011. ápr. 5. 16:39
1 2
 11/16 mate0117 ***** válasza:
ja és még annyi hogy jó proci vedd csak meg nyugodtan :)
2011. ápr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
DDR3as RAM-ot támogat az alaplapom. :)
2011. ápr. 5. 17:32
 13/16 A kérdező kommentje:
Rendben :D köszönöm akkor egy durván 45-50 ből kijövök ^^
2011. ápr. 5. 17:40
 14/16 anonim ***** válasza:

Hail!


Egészen biztos, hogy támogatja?

Amúgy igen, a RAMra gondoltam.

Hogy biztosan ne legyen elég a pénzed, engedd meg, had szőrözzek picit :D.

Mindenképp márkás hűtőt vegyél a processzorra!

Tápegységed ha valami gagyi, ráadásul még öreg is, kukázd ki. Egyrészt, az öregedő tápegység folyamatosan gyengül (minden tápegységre igaz), romlik a hatásfoka, ezáltal növekedni fog a termelt hőmennyiség (4 tükörtojás rendel, szalonnával és pirítós kenyérrel). Továbbá, a tápegységre írt 400W (vagy akármennyi) csak egy névleges teljesítmény. Ennyit képes (elvben, gyakorlatban hatásfok függő a téma) leadni, ha szükséges, ám nem huzamosabb ideig. A jó minőségű tápok hatásfoka magasabb, ezáltal jobban megközelítik a névleges teljesítményt.

Aztán nem tudom hányadik pontnál tartok (kavington), de a "kukatápok" csak a legszükségesebb védelmi mechanizmusokkal vannak ellátva, vagy még azokkal sem :). Egy gagyi tápot megviseli a pillanatnyi áramszünet, míg egy jó táp talán észre sem veszi, megy minden rendben tovább.

Szóval, én az FSP tápegységekre esküszöm, de ez magánvélemény.

Ha már új tápot veszel, halálosan felesleges 1000W-osat venni, hisz magasabb lesz a saját vesztesége (hatásfok ugye), ami miatt jobban pörgeti felfelé a villanyszámlát :D, ezért javasoltam a ddr3 memóriamodulokat is, nagyobb teljesítmény, alacsonyabb fogyasztás (csak kérdés, az alaplapod megbírkózik-e vele?).

A tévedés jogát fenntartom, ha valaki pontosabb ismeretekkel rendelkezik, javítson ki.

2011. ápr. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
tápoknál a codegent emelném ki mint a legszarabb táp :D egy jóféle gépnek sem szoktak 5-600 wattos tápnál nagyobbat adni, nekem 460 wattos van, pedig csak egy athlon ii x2 245, 4gb ddr3 ram, és egy hd4850 es van a gépemben. bár szerintem az enyémhez túlzás volt az a 460, bár kitudja, lehet később lesz erősebb proci:D
2011. ápr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Most lett kb 1 v másfél éve cserélve a táp egy 450 Wattosra... :D Meglátom milesz, nemolyan sürgős mert főképp laptopon dolgozok, csak h legyen már vmi teljesítményem itthon is :D Azért köszönök mindent. :)
2011. ápr. 5. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!