Hol találok HITELES információt arról, h a fekete háttér energiatakarékosabb-e és milyen képernyőknél?
Én úgy tudom, hogy ez csak plazma képernyők esetében mérvadó. A plazma képernyő többet fogyaszt, ha sok világosat, fehéret kell megjeleníteni. Ez tudvalevő, elfogadott tény.
Monitorok pedig LCD technológiával működnek. Hagyományos esetben oldalról vannak megvilágítva, de a ledes készülékek hátulról. Ebben az esetben elképzelhetőnek tartom, hogy kevesebbet fogyaszt egy ledes monitor sötét, bár nem magától értetendő.
"Nem hinném, hogy valaki kalibrált műszerekkel mérte volna. Márpedig addig nem tekinthető egyetlen mérés sem hitelesnek."
Ez hülyeség!
Ráakasztasz a monitorra egy műszert és megméred az áramfelvételét, amikor tök fekete és amikor tök fehér.
Kész.
Ha eltér a két adat, akkor kevesebbet fogyaszt ha nem, akkor ugyanannyit.
Az, hogy a műszered kalibrálva van-e ebből a szempontból tökmindegy!
Nem az volt a kérdés, hogy MENNYIT fogyaszt, hanem, hogy többet/kevesebbet fogyaszt-e.
Ugyanazon a műszeren ugyanazzal a kalibrációval ez egyértelműen kiderül.
Csak éppen honnan tudhatod, hogy igazat mér az a műszer? Mi van, ha gyárilag hibás volt, és fordítva mér? Vagy épp méréshatáron van a felvett áram/teljesítmény, és emiatt mérsz hibás értéket?
Ezek nem irreális feltételezések.
12:41!
Méréshatár meg fordítva mérés Nagy LOL
Nem arról van szó, hogy az ovis Tomika talál a qkában egy multimétert és bedugdossa a monitor és a "konnektor" közé.
Ha valaki nem tud beállítani egy méréshatárt akkor ne írkáljon ide válaszokat. A "fordítva" mérére meg mondhatnál példát a válóáramnál. Ha egyenáramot mérsz digit műszerrel, ott meg majd megjelenik egy - jel az érték előtt.
Ha meg pontos mérést akarsz végezni, akkor fogsz egy műszert amit az OMH hitelesített és megméred. Ha az a pontosság neked nem elég, akkor nincs miről beszélni.
Gondolom azon kívül, hogy be tudod kapcsolni a fürdőszoba világítást vagy helyes polaritással egy elemet az mp3-ba nemnagyon van lövésed az elektromosságról.
"Gondolom azon kívül, hogy be tudod kapcsolni a fürdőszoba világítást vagy helyes polaritással egy elemet az mp3-ba nemnagyon van lövésed az elektromosságról."
Nekem meg éppen úgy tűnik, hogy több műszert láttam, fogtam a kezemben és használtam már életemben, mint te... Mégpedig OMH műszerekre visszavezethetően kalibrált műszerekről IS beszélek. Ezeknél általában 2% a pontossági osztály, és mivel a két mérés (fekete és fehér háttér) között várhatóan a pontosságtól kisebb mértékű lesz az eltérés, így nem lehet még ezt sem teljesen hitelesnek mondani. Még olyan szempontból sem, hogy a kisebb az tényleg kisebb, a nagyobb pedig tényleg nagyobb értéket jelent.
"Ezeknél általában 2% a pontossági osztály, és mivel a két mérés (fekete és fehér háttér) között várhatóan a pontosságtól kisebb mértékű lesz az eltérés, így nem lehet még ezt sem teljesen hitelesnek mondani."
A pontosság konstans marad a két mérés között. Hacsak nem változtatod meg a környezetet. (Alacsonyabb/magasabb hőmérséklet, páratartalom) vagy nem telnek el évek a két mérés között.
Pontosságtól kisebb eltérést is ki fogja mutatni hacsak nem 20A-eres állásban akarsz 4 digiten mA-t mérni.
Ha meg a pontosságra törekszünk (nem ez volt a kérdés), akkor egy hitelesített csővoltmérővel meg nagyon szépen meg fogod tudni mérni. Ebben az esetben az eszköz pontatlansága egy monitor áramfelvétele szempontjából abszolút elhanyagolható.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!