Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hol találok HITELES információ...

Hol találok HITELES információt arról, h a fekete háttér energiatakarékosabb-e és milyen képernyőknél?

Figyelt kérdés
Először hallottam a témáról a tv-ben, utána utána néztem 1 kicsit,.. akkor úgy tünt, h igaz, utána jobban beleástam a dolgokba, és azt vettem észre, h tök ellentmondásos az egész, valaki ezt mondja, valaki azt,... és nem vagyok annyira jólinformált, h leszürjem, h melyik az igaz, és melyik nem,... így már tényleg szeretnék 1 hiteles információt erről,..
2010. nov. 19. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ez csak plazma képernyők esetében mérvadó. A plazma képernyő többet fogyaszt, ha sok világosat, fehéret kell megjeleníteni. Ez tudvalevő, elfogadott tény.

Monitorok pedig LCD technológiával működnek. Hagyományos esetben oldalról vannak megvilágítva, de a ledes készülékek hátulról. Ebben az esetben elképzelhetőnek tartom, hogy kevesebbet fogyaszt egy ledes monitor sötét, bár nem magától értetendő.

2010. nov. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Valószinűleg 1% alatti a megtakarítás a tökfekete és tökfehér között. Színesnél még ennyi se. Gyakorlatilag több energiát pazarolsz el a megkereséssel. Mi számít neked HITELES-nek? Nem hinném, hogy valaki kalibrált műszerekkel mérte volna. Márpedig addig nem tekinthető egyetlen mérés sem hitelesnek.
2010. nov. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

"Nem hinném, hogy valaki kalibrált műszerekkel mérte volna. Márpedig addig nem tekinthető egyetlen mérés sem hitelesnek."


Ez hülyeség!


Ráakasztasz a monitorra egy műszert és megméred az áramfelvételét, amikor tök fekete és amikor tök fehér.


Kész.


Ha eltér a két adat, akkor kevesebbet fogyaszt ha nem, akkor ugyanannyit.


Az, hogy a műszered kalibrálva van-e ebből a szempontból tökmindegy!


Nem az volt a kérdés, hogy MENNYIT fogyaszt, hanem, hogy többet/kevesebbet fogyaszt-e.


Ugyanazon a műszeren ugyanazzal a kalibrációval ez egyértelműen kiderül.

2010. nov. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%

Csak éppen honnan tudhatod, hogy igazat mér az a műszer? Mi van, ha gyárilag hibás volt, és fordítva mér? Vagy épp méréshatáron van a felvett áram/teljesítmény, és emiatt mérsz hibás értéket?

Ezek nem irreális feltételezések.

2010. nov. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

12:41!


Méréshatár meg fordítva mérés Nagy LOL


Nem arról van szó, hogy az ovis Tomika talál a qkában egy multimétert és bedugdossa a monitor és a "konnektor" közé.


Ha valaki nem tud beállítani egy méréshatárt akkor ne írkáljon ide válaszokat. A "fordítva" mérére meg mondhatnál példát a válóáramnál. Ha egyenáramot mérsz digit műszerrel, ott meg majd megjelenik egy - jel az érték előtt.


Ha meg pontos mérést akarsz végezni, akkor fogsz egy műszert amit az OMH hitelesített és megméred. Ha az a pontosság neked nem elég, akkor nincs miről beszélni.


Gondolom azon kívül, hogy be tudod kapcsolni a fürdőszoba világítást vagy helyes polaritással egy elemet az mp3-ba nemnagyon van lövésed az elektromosságról.

2010. nov. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát igen, nem arra gondoltam, h x ezer ft-ért veszek, egy erre alkalmas műszert,... és itthon méregetni fogom, a dolgot,.. erről a témáról sok helyen sok féle információt találtam, persze nem túl hasznosak, mert ellentmondanak 1másnak, és az ezzel kapcsolatos fórumokba, meg színte egymásnak esnek, h kinek van igaza,.. én csak 1 olyan honlapcímet szerettem volna, amit nem valaki unalmában írt, hanem valamennyire azért igaz, információkon n alapul, lehet ez 1 energiatakarékosságról szóló oldal, v mittomén, milyen szervezetek,...-ok foglalkoznak az ilyen témákkal,...
2010. nov. 19. 13:40
 7/10 anonim ***** válasza:

"Gondolom azon kívül, hogy be tudod kapcsolni a fürdőszoba világítást vagy helyes polaritással egy elemet az mp3-ba nemnagyon van lövésed az elektromosságról."


Nekem meg éppen úgy tűnik, hogy több műszert láttam, fogtam a kezemben és használtam már életemben, mint te... Mégpedig OMH műszerekre visszavezethetően kalibrált műszerekről IS beszélek. Ezeknél általában 2% a pontossági osztály, és mivel a két mérés (fekete és fehér háttér) között várhatóan a pontosságtól kisebb mértékű lesz az eltérés, így nem lehet még ezt sem teljesen hitelesnek mondani. Még olyan szempontból sem, hogy a kisebb az tényleg kisebb, a nagyobb pedig tényleg nagyobb értéket jelent.

2010. nov. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ezeknél általában 2% a pontossági osztály, és mivel a két mérés (fekete és fehér háttér) között várhatóan a pontosságtól kisebb mértékű lesz az eltérés, így nem lehet még ezt sem teljesen hitelesnek mondani."


A pontosság konstans marad a két mérés között. Hacsak nem változtatod meg a környezetet. (Alacsonyabb/magasabb hőmérséklet, páratartalom) vagy nem telnek el évek a két mérés között.


Pontosságtól kisebb eltérést is ki fogja mutatni hacsak nem 20A-eres állásban akarsz 4 digiten mA-t mérni.


Ha meg a pontosságra törekszünk (nem ez volt a kérdés), akkor egy hitelesített csővoltmérővel meg nagyon szépen meg fogod tudni mérni. Ebben az esetben az eszköz pontatlansága egy monitor áramfelvétele szempontjából abszolút elhanyagolható.

2010. nov. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem méricskélni szeretnék! Csak szeretnék 1 honlapcímet, ami megbízható forrás, ahol végre megtudhatom, hogy a fekete háttér energia takarékosabb-e , és ha igen akkor milyen képernyőnél, vagy kamu az egész,...
2010. nov. 19. 16:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Nemtudom számodra mennyire hiteles a PcWorld újság internetes oldala, de évekkel ezelőtt olvastam egy cikket a témában. Megkerestem a cikket: [link]
2010. nov. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!