Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ügyfélkapu+ Miért nem sikerül?

Ügyfélkapu+ Miért nem sikerül?

Figyelt kérdés
Letöltöttem először a Google Authenticatort. Hiába adtam meg ügyfélkapuba való bejelentkezés után, ügyfélkapu+ igénylésekor időhatáron belül a kódot, nem engedett tovább. Töröltem több próbálkozás után ezt az alkalmazást a telefonról, letöltöttem a Microsoftosat. Itt is ugyanaz a helyzet. Beírom időkorláton belül a kódot, és visszautasít, hogy nem jó a kód, nem is enged tovább. Mit lehet csinálni, mit ronthatok el?

jan. 14. 04:59
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

#20: ezt nem a kormány találja ki, hanem a kódgeneráló szabvány ilyen. Túl rövid idővel nem lehetne kényelmesen másolni és beírni, túl hosszú idővel nem lenne biztonságos. Mindenhol ennyi a TOTP kódok lejárati ideje.


A menete ennyi: megnyitod a hitelesítő alkalmazást, hogy az ablaka aktív legyen, majd megnyitod a böngészőt/másik alkalmazást. Amikor kéri a kódot, akkor az ablakváltó gombbal átváltasz a hitelesítő ablakára, a kódra böksz egyszer (ez a vágólapra másolja), majd az ablakváltó gombbal vissza oda ahová be akarod illeszteni, és ott beilleszted. Ezt 10-15 másodperc alatt meg lehet csinálni (több idő volt leírni és ezt elolvasni, mint végigmenni rajta), és nyilván meg kell tanulni rutinszerűen használni, mint minden mást.


Természetesen nem vonom kétségbe, hogy egy idős, laikus embernek ez megterhelő és frusztráló. Hónapok óta be lehetett már állítani és megszokni, az is egy faktor ebben az őrületben, hogy emberek tömegei az utolsó napig kivárják, és csak ekkor próbálják hirtelen értelmezni az egészet nulláról, mert most már szorongat a határidő és lépni kell. És persze most hogy az utolsó nap van és mindenki ész nélkül csinálja, a rendszer lassú, leterhelt, összeomlik és ettől még nagyobb a hisztéria.

jan. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:

21-es ez igaz teljesen, annyiban kiegészítem ugyanakkor, hogy ez a ablakváltó mód azoknál jó akik pc-n lépnek be és pc-n csinálta a kódgenerálót is, vagy telefonon csinálta és telón lép be.

de aki pc-n lép be de telón kap kódot, ott sajnos pötyögni kell.

Én pont ezért csináltam pc-re. Mert úgyis csak és kizárólag ott lépek be, és alapból nem akartam a telefont belevonni.

Sajnos a kormány és a média is a telefonos kódgenerálást népszerűsítette.


Én is csak vasárnap csináltam meg magamnak, de én direkt csak most nem akartam addig kódozni külön.

jan. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

"de aki pc-n lép be de telón kap kódot, ott sajnos pötyögni kell."

Igen. Leteszed magad elé a telefont, hogy lásd a képernyőjét, majd megvárod, amíg az előző kód kifut, így onnantól kezdve van 30 másodperced leolvasni és beírni 6 db számot. Ha egyesével nézel le a telefonra és fel a képernyőre a beíráskor, akkor is elégnek kell lennie.

jan. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%
Végre működik az email-es azonosítás. Ott 5 perces időlimit van. Hála az égnek nem kell azzal a tothapp baromsággal szórakozni.
jan. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
Egyesek csak úgy egymásután dobálják fel a hitelesítőket? Az úgy szerintem nem lesz jó, mert mind saját, különböző 6 jegyű azonosítót dob és nyilván 2 vagy 3 nem lehet egyszerre jó. Mi van ilyenkor, ha több is van és mindegyikhez társítva van az üfkapus fiók?
jan. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
Mindegyik csak fél percig érvényes, utána a program automatikusan újat ad.
jan. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

26.

Folyamatosan adják (akár felhasználod, akár nem) és egymással párhuzamosan. Nem az az érdekes, hogy fél percenként cserélik, hanem, hogy abban a fél percben mindegyik mást ad.

jan. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

Persze.

Az, hogy mit ad, részben attól függ, hogy társításkor mit beszéltek meg, részben pedig az időtől. Ezért nehéz feltörni.

jan. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%

"Folyamatosan adják (akár felhasználod, akár nem) és egymással párhuzamosan. Nem az az érdekes, hogy fél percenként cserélik, hanem, hogy abban a fél percben mindegyik mást ad."


Ilyen nem fordulhat elő. Ugyanazt a QR-kódot beolvasva az összes eszköz ugyanazt a számsort állítja elő, akárhány hitelesítőhöz adod hozzá. Ha nálad eltérések vannak (egy 2-3 másodperces hibahatáron túl), akkor különböző QR-kódokat olvastál be. Ugyanahhoz az ügyfélkapu fiókhoz csak a legutolsó megjelenített QR-kód lesz érvényes, amivel az utolsó sikeres regisztráció létrejött. Ha előtte más regisztrációkat is próbálgattál, azoknak a generált számai érvénytelenek lesznek, és a hitelesítőkből is törölni kell hogy ne zavarjon össze.


(ha több embernek, több különböző fiókhoz regisztrálsz be hitelesítőket, ott mindenkinek egyedi QR-kódja lesz, és csak ahhoz a profilhoz lesz jó a generált számsor, amelyikhez a QR-kód tartozik. A kódba bele van építve, hogy felvételkor a fiók azonosítója is benne legyen, így a hitelesítőben látnod kell kinek a fiókjához érvényes a számsor).

jan. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
66%

#21 Értem, hogy a szabvány ilyen, de kérem nem hibáztassuk már a felhasználót egy olyan weboldal esetén ami nem lett kész időre. 2025ben nem kifogás, hogy sokan akarnak egy állami szolgáltatást használni és nem bírja tologatni az adattáblákat. Bizonyos alap szolgáltatásokat úgy kell tudni biztosítani, hogy mindenkinek hozzáférhető legyen akkor is ha ez extra erőfeszítést igényel a FIZETETT szolgáltatótól. Nem a felhasználó hibája, hogy:

1, Az oldal nem lett kész időre.

2, Az oldal nem bír megnövekedett forgalmat (ez nem hivatkozási alap 2025ben).

3, Az állampolgárok nem kaptak megfelelő oktatást.

4, Az oldal nem rendelkezik gyengénlátó és hasonló hátrányos helyzetű emberek számára ALAPVETŐ funkciókkal.

5, Az ajánlott programok ismeretlenek a legtöbb felhasználó számára, sőt magyarul sem tudnak.

Az átlagpolgárt/átlagfelhasználót lépcsőzetesen lehet csak valamire rászoktatni, nem rángatva. Ennek külön irodalma van nálunk jóval sikeresebb országokban.

jan. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!