Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A RAW formátumnak sosem a...

Kisdanibrian19830112 kérdése:

A RAW formátumnak sosem a minőség a célja?

Figyelt kérdés

Hiába csinálsz RAW képet kicsi szenzorral, ill telefonnal a minőségnek lőttek. A RAW formátum célja csak annyi hogy veszteség nélkül szerkeszthető, nem?

Egy minőségi JPG képnek nagyon is van létjogosultsága. A RAW-ot maximum akkor használjuk, ha sokat szeretnénk pepecselni a szerkesztéssel. Egy kinyomtatott képről nem fogja senki megmondani RAW vagy JPG.



dec. 29. 14:40
 1/5 A kérdező kommentje:

Nagyon is lehet látni hogy egy APSC szenzor részletesebb képet produkál, mint egy 4/3. A fájl méret számít a legkevésbé. Elég 24 megapixeles képnek 5 megabájt méret, nem?

A minőségi tömörítés ( stb), sokszor csak reklám fogás, úgy gondolom. Egy telefonnal ellőtt kép kb 13 megabájt kiváló minőség beállítás mellett 48 megapixelen amit nem érdemel még a minőség miatt.

Az extrém fájlméret csak akkor lő a latba ha jó a szenzor, és ráadásul még a fényképész is jó.

Ha valaki nem tanul meg semmit sem, az rossz képeket fog csinálni drága géppel is.

A RAW-ot a szerkesztést igénylő képeknek szokták szánni.

dec. 29. 14:48
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A RAW formátum célja, hogy a lehető legkevesebb információveszteséggel mentsük le azokat az adatokat, amik a szenzorból érkeznek.
dec. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez telefonfüggő. Van, ami a RAW képet úgy képzeli el, hogy nem megy át a különféle „képjavító” scripteken a kép, hanem tényleg a nyers, szenzorról érkező pixeladatok kerülnek bele,feldolgozás nélkül. Alapvetően erről kell szólnia a raw-nak mindenhol.
tegnapelőtt 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A RAW foglalja a legnagyobb tárhelyet, ez íródik leglassabban a kártyára, emiatt hátrányban is van. (pl sorozatfelvétel)

Az emberek <1% a lát különbséget közte és a jó jpg közt, még nagyítva is.

tegnapelőtt 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Pl. a rawból ki lehet húzni azokat a részleteket, ami a jpg-ben kiég vagy bebukik feketébe. Nagyon is lényeges különbség lehet egy fényképezőgép által készített jpg és a feldolgozott raw képe között. Nem azért használjuk, mert önmagában olyan jó a pepecselés, hanem az eredményért.
tegnapelőtt 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!