Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mért ilyenek az emberek?

Mért ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés

meghirdettem egy igen drága laptopot a Marketplace oldalon.

és már a 100-dik személy ír nekem olyan dolgokat, hogy...


Mivel jelenleg rehabilitáción vagyok egy közlekedési baleset után, és nem tudok önállóan közlekedni, számomra kényelmesebb lenne, ha a Packeta futárszolgálatot használnánk. Kész vagyok kifizetni a futárszolgálat minden költségét. Ha ez megfelel Önnek, meg tudná adni a címét, telefonszámát és e-mail címét? Elnézést a kellemetlenségért.


és még ez az egyik történet a sok közül!


komolyan nem lehet meg hirdetni semmit? oké ne foglalkozz vele ha tudod hogy kamu az egész, de ez akkor is undorító!!

ezt az egész dolgot, nem lehet valahogy ki küszöbölni? hogy ilyen férgek ne írjanak nekem?


tegnapelőtt 18:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Úgy, hogy nem hirdetsz. Eleve, nem is emberek, csak megsúgom...
tegnapelőtt 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem tudod. Törölheted, tilthatod az adottat, de ezer van helyette.

De kamuk már nem csak a vásárlók, hanem az eladók között is vannak.

tegnapelőtt 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind csaló üzenet.
tegnapelőtt 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Nem, nem, nem, kedves #1-es. Ezek valós emberek.


Ezek amúgy oroszok, belaruszok. Nekünk is volt ilyen kaland. Az e-mail címre küldött belarusz oldalon kellett volna beírni a bankkártya adatokat...


A legegyszerűbb módja, hogy meggyőződj róla, hogy valós vevő a vevő, hogy megadod neki a bankszámla számodat, hogy oda utalja a pénzt. Ha utalja, akkor jó. Ha nem utalja, akkor sincs baj, mert bankszámlaszámmal lopni nem tud.

tegnapelőtt 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
ezen én is el gondolkoztam, hogy valami automata rák fene lehet ez. annyira nem értek hozzá, de hirdetnem kell ha el szeretném adni. :) na mind1...
tegnapelőtt 18:29
 6/13 A kérdező kommentje:

megadod neki a bankszámla számodat, hogy oda utalja a pénzt. Ha utalja, akkor jó. Ha nem utalja, akkor sincs baj, mert bankszámlaszámmal lopni nem tud.


jó ötlet. meg adom nekik! kíváncsi vagyok mit reagálnak majd. :D

tegnapelőtt 18:31
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt még ház hirdetésre is képesek elküldeni, nem válogatnak. Nem kérdeznek, adjam az adatokat küldik a futárt. Oké, csak van olyan hülye, aki elhiszi, hogy még házat is elszállítják?
tegnapelőtt 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#6 Ne adjál meg nekik semmiféle bankszámlaszámot. Rendben, hogy nem tudnak vele semmit kezdeni, csak utalni rá, de alapból az ilyeneknek semmiféle információt nem adunk.
tegnapelőtt 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy oroszok, csak ugyebár magyar oldalt nem adhatnak meg mert az lenyomozható.

Sok esetben botok akik be vannak programozva, hogy az új hirdetésekre írjanak. Kb úgy lehet kalkulálni, hogy az első 2-3 megkeresésed az bot lesz.


Jellemzőjük, hogy szinte friss profilok a facen.

tegnapelőtt 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

amióta le ku..va anyáztam őket, azóta be fejezték. :D már az agyamra mentek.

és az a fájdalmas valóság, hogy sokan még be is dőlnek ennek.


most gondolj bele, pl az én esetemben. 520k laptopot el utaltam volna nekik, vagy neki tök mind1. és futhattam volna a pénzem után! és még a rendőrség se tud ezzel mit kezdeni. nyomoznak egy darabig, aztán el csitítják az ügyet.

rengeteg esetről tudok, hogy az illető se a pénzt, se a cuccát nem kapta vissza.

tegnapelőtt 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!