Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laikusként hogyan tudnék az A...

Laikusként hogyan tudnék az A épületből (a szolgáltatói routertől) kábelt vezetni a B épületben lévő Wifi routerhez?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy létezik kábelcsatorna amiben UTP kábelt lehet elrejteni, de azt is tudom, hogy van ilyen UTP fali aljzat amibe lehet a routerből a kábelt csatlakoztatni a falhoz és onnan megy majd tovább az UTP kábel egy másik épület fali aljzatába.


Viszont ennél több részletet nem tudok.

Amire kíváncsi lennék:

* Ilyen fali aljzat, kábelcsatorna kettőst lehet valahol úgy megvenni, hogy előre legyártva nekem csak a falra kelljen csavarozni? (totál nem értek a szereléshez/elektronikához)


* A patch kábel ill. utp kábel az egy és ugyanaz csak másra használják? Mikor melyiket kell használni pl. a fali aljzatba vezető kábel (max fél méter) illetve a csatornában a két épület között húzódó kábel (max 10 méter) esetében? Azt kell tudni, hogy a két egyszintes épületnek közös a fala szóval nem kell bonyolítani azzal, hogy pl. szabadban kell földben vezetni/rádiójelet továbbítani meg ilyenek.


* Illetve milyen fajta kábelt érdemes manapság használni? Cat szabványból is van millió fajta és fogalmam sincs már hol járnak és jelenleg mi az elterjedt egy háztartásban.


Informatikus ismerősöm nincs szóval magamra (vagy a segítő gyk-s kommentelőkre) vagyok utalva.

Köszi szépen a segítséget.



tegnap 19:33
 1/1 anonim ***** válasza:

A kábelt (UTP) ami megy az aljzatba ígyis-úgyis bekell kötni egyértelműen:

https://www.youtube.com/watch?v=b5d4gTwXT8c


* Kábelcsatorna az kábelcsatorna, nincs limitálva UTP kábelhez. Jellemzően szálanként (2 m) kapható, de gyártó függő.


* A patch kábel a készreszerelt (akár UTP) kábel, melynek 2 végén rajta van az RJ45 csati. Ez az aljzat-router között használandó jelen esetben. Az UTP kábel meg csak maga a kábel.


* Cat6 ma már 'alap' a jelenre, és a jövőre nézve. Röviden tömören Cat5e 1gbps, Cat6 10gbps sebességre képes, és relatíve minimális árbeli különbség van.

tegnap 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!