Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen nyomtatót vegyek?...

Milyen nyomtatót vegyek? Mindenképp multifunkciósat szeretnék, konkrét márka/fajta ajánlás érdekelne.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Abban bízom, hogy vannak itt hozzáértő emberek, akik tudnának tanácsot adni a megfelelő nyomtató kiválasztásában.

Mindenképp multifunkciós nyomtatóban gondolkodom..használnám az összes opciót rajta: nyomtatás, scannelés, fénymásolás. Egyetlen gondom, hogy nem tudom melyik konkrét típusban lenne érdemes gondolkodni.

Epson-ban megbíznék, de a legolcsóbb is elég sokba kerül, Canon-ból viszont vannak olcsóbbak, de nem tudom azok teljesítményben milyenek, illetve meddig bírnák.


Válaszaitokat előre is köszönöm!



szept. 17. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lézer nyomtatót vegyél. Igazából a max felbontást nézd meg.
szept. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Feltennék néhány kérdést, amikre a válaszok fontosak lennének, de elfelejtetted megemlíteni:

-Lézer, vagy tintasugaras?

-Szines nyomtatás kell-e?

-Hálózat szükséges?

-Mennyi a keret?

szept. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Első körben tintasugarasra gondoltam, viszont a másikkal nincs tapasztalatom, így nyitott vagyok arra is, ha a lézeres esetleg jobb megoldás lenne.

Színes nyomtatás mindenképp kell.

Hálózat csak 1 plusz ha van, de nem feltétlen szükséges.

Olyan 30-60 ezer Ft között gondolkodtam, de nyilván örülnék, ha esetleg kevesebb pénzért is tudnék egy jó nyomtatót venni ami megbízható és sokáig tudom majd használni.

szept. 17. 21:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szines, szkennelős lézert ennyi pénzért nem kapsz. Úgyhogy marad a tintás. De ha már tintás, akkor legyen tankos. 60 ezerig sajnos nem nagy a választék, de megoldható.

[link]

Nem ismerem, mert nekem lézerem van, de van 3 értékelés róla és mind pozitív.

szept. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget! Egész jónak tűnik így az olvasottak alapján, és még az árával is ki lennék békülve! :)

Ha nem lesz más ajánlás, akkor lehet ő lesz a kiválasztott.

szept. 18. 07:46
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tintasugaras folyamatos használatra jó, mert beszáradhat (vagy kb. 2 hetente nyomtatsz valami kicsi alapszínes képet, elég 1x1 cm-es is).
szept. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi az infot! Akkor ezzel így nem lesz gond. :)
szept. 18. 10:46
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én most a külső tartályosokat nézem

Kompromisszum: drága azért... 60 ezertől indul.

csak manuális duplex (kétoldalas nyomtatásnál neked kell átforgatni a lapokat)

A tinta beszáradhat ennél is, ha sokáig nincs használva.

Itt van egy olyan téma, hogy a brother az szépen lefrissíti magát, automatikisan karbantartja a nyomtatófejet, ellenben nagyon szidják a szkennerét (saját tapasztalatom nincs sajnos)

A szkenner részt minden esetben szidják amúgy, mert 20 éves technológiákat használnak az összes ilyen otthoni multifunkciós nyomtatóban.

Nem épp gyors


Előny: kb 3-5ft/lap a tintaköltség!! Nagyon olcsó, jó minőségű,.könnyen.újratölthető. évekre elég tintát is kapsz több ilyen nyomtató mellé is.



Kis összefoglalás még:

Hagyományos patronos: olcsó, automata duplexet is tudnak, de a patron az beszáradhat, és a gyári (színhelyes) az cefet drága... 3 év alatt már megtérülhet átlagos felhasználás mellett is a külső tartályos. Utángyártott patronokat meg én se igazán ajánlok. Ahány helyen láttam én... működik, meg óccó lehet, de olyan szar színei vannak... lehet nem mindnek, de ez az én tapasztalatom rokonságból.


A színes lézer szkennelős... én azt most 100 ezerért látgam legolcsóbban. Azt viszont nem tudom milyen ma. Régről van tapasztalatom. Akkor nem szép kevert színek voltak, hanem apró pöttyökből állt össze a kép. Halbányabb szín ritkább apró pöttyökből. Nekem ez nagyon rossz megjelenítés volt, még a helytelen színes utángyártott patronosnál is illúziórombolóbb. De ez nagyon régi téma,nem tudom milyenek a mai színesek. De gondolom azóta sincsenek a fotónyomtatás szintjén

szept. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Ezen információk alapján fogok mérlegelni! :)
szept. 19. 13:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!