A mesterséges intelligencia amikor azon gondolkodik hogy ő maga hogyan jött létre, akkor milyen eredményre fog jutni?
Mesterséges Intelligencia jelenleg még nem létezik.
Az a nyelvi és egyéb model amit ezen a néven emlegetnek, sokkal inkább a marketing miatt hívják így és nem a jellemzői miatt.
Bár kétségtelen, hogy ezzel a technológiával is sikerült picit közelebb lenni a Mesterséges Intelligenciához, de összességében még nagyon messze van tőle.
Majd, ha létezni fog olyan szintű valóban "intelligens" gép. Majd meglátjuk.
A maiak még elég gyerek cipőben járnak, hiába van nagy előrelépés a témában, még nagyon buták.
A mesterséges intelligencia nem gondolkodik. Az MI – ahogy kb. minden szoftver – egy adott bemenetre egy kimenetet generál. Az MI-ben az a pláne, ahogy ezt csinálja. Nem a programozó programozza le, hogy a bemenetből hogyan generáljon kimenetet, hanem sok-sok bemenet-kimenet párosból a betanítás során tulajdonképpen felismeri – statisztikai természetű összefüggéseket tár fel – a bemenő és kimenő adatok közötti összefüggéseket. (Akár olyan összefüggéseket is, amit az MI írója maga nem ismer.)
Ha nincs bemenet, akkor az MI pont úgy nem csinál semmit, – nem „gondolkodik” –, mint ahogy az Excel sem számolgat csak úgy magában, ha nem írsz be adatokat, vagy ahogy a böngésző sem olvasgatja az internetet csak úgy, ha nem nyitsz meg egy weboldalt.
Ja, ha megkérdezed tőle, hogy ő hogyan jött létre, akkor generálni fog egy kimenet erről, attól függően, hogy milyen szövegekkel tanították be, benne volt-e ez az információ.
> Az ember sem godolkodik ha nincs bemenet!
Csakhogy az emberi agynak egyrészt mindig, folyamatosan van bemenete. Ha becsukod a szemed, akkor is látsz, csak éppen a sötétséget látod. Ha egy hangszigetelt szobában vagy, akkor is hallasz, csak éppen a semmit hallod. Az egyensúlyérzéked is mindig működik. A hőmérsékletet mindig érzed. A különböző szerveidből is folyamatosan jönnek ingerek. Ez még akkor is igaz, ha alszol, és az agy figyelmen kívül hagy bizonyos ingereket.
Másrészt az agy folyamatosan működik. Újra feldolgoz információkat, asszociál, emlékek kerülnek a felszínre. Na pl. egy nyelvi modellnél ez kb. kimerül annyiban, hogy van egy beviteli mechanizmus, aminek kb. annyi a lényege – vagy ezzel analóg –, hogy „Jött új üzenet? Nem? Akkor most jött új üzenet? Nem? Akkor most jött új üzenet? …”. Aztán ha jön új üzenet, akkor indítja el az MI érdemi részét, és generáltat az új üzenet alapján egy új választ.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!