Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan kell úgy használni a...

Hogyan kell úgy használni a ChatGPT-t, hogy pl megírjon egy jó minőségű szakdolgozatot, jó minőségben fordítson vagy programozás esetén megírjon egy programrészletet? És hányas verzióval lehet ilyet csinálni?

Figyelt kérdés
Nem akarok szakdolgozatot írni, csak hallottam, hogy vannak, akik ilyenre is jól tudják használni és érdekel, hogy mi a "titka".

aug. 3. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet csak annyi a titka, hogy nem egy az egyben kiszervezik a teljes munkát a gépnek. Hanem segítségképp használják, majd a kidobott szöveget még a saját tudásuk és stílusuk szerint átfogalmazzák. Tehát nem helyetted csinálja meg a dolgozatot vagy írja meg a program, csak meggyorsítja a folyamatot és leveszi a teher egy részét rólad. Attól még neked ugyanúgy szükséged van az alap és megszerzett tudásra, hogy felfogd milyen szöveg lett legenerálva és azt hogyan tudod hasznosítani.


Az a világ, ahol pár mondatos promptból neked egy hibátlan, kritikán felüli produktumot dob ki a gép ami azonnal implementálható bármilyen területen, ott rád nem lesz többet szükség.

aug. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi extra titka nincs, csak ki kell tapasztalni, hogyan kell a megfelelő promptot megírni.
aug. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Darabonként.


Én szakdolgozatra pl használtam, mert az utolsó hetekben már olyan voltam, mint aki fogalmazásgátlót vett be...

(Ráadásul annyit voltam azzal a dolgozattal TDK-ra, ami miatt többször is átnézegettem, s szépítgettem kicsiben, hogy egyszerűen nem tudtam hova nyújtani tovább az egészet. Egyszerűen már rég megvolt a dolgozat, de még kellett volna 25 oldal.)


Átfogalmazni szépen át tud. Tartalmat is jól ír egy bemásolt tanulmányból. S nagyon jól tud pofázni a semmiről, hogy teljen a sor. Ha minden mondathoz ír 2-3 szót, ami bár érdemi információt nem ad hozzá, de mondattanilag helyes marad minden, már az is sokat számít.


Fordítani szerintem a Deepl jobb, s egyszerűbb.



Amit megfigyeltem akkor vele, hogy ha egy beszélgetést a 4-es verzióval indítottak, akkor úgy is magasabb színvonalon írogatott ott abban a témában, ha visszaváltott 3.5-re, mert elfogyott a napi ingyen lehetőség. Ez nem tudom most ilyen-e.



Én amúgy elég sok mondatot összevontam az általa kidobott szövegből, mert jellemzőek rám a barokk körmondatok, s ne legyen feltűnő, hogy pár rész más.

aug. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kiegészíteném a tegnapit:


Szakdolgozatot a semmiből nem lehet íratni vele. Egyik barátommal ránéztünk egy csajéra pár hónapja, mert lehet tudott volna intézni nekünk munkát, de lerítt róla, hogy komplett fejezetek vannak azzal írva benne. Már a témavezetője sem engedte, hogy azzal a dolgozattal bármit csináljon, s mi sem engedtük volna, meg kell mondjam. (A ChatGPT még egy dolog, de egyszerűen szarul is volt felépítve az egész, rosszul volt lehivatkozva szinte minden, nem állt össze, stb. Pedig ő velünk ellentétben már elvégzett egy egyetemet...)


A lényeg, hogy én adtam neki az információt, hogy azzal kezdjen valamit. Ez konkrétan abból állt, hogy találtam egy cuki kis 170 oldalas doktori disszertációt, s ami témába vágott nekem is, megkerestem a hivatkozását, ésazt fogalmaztattam meg a ChatGPT-vel. Majd szépen beillesztettem a megfelelő helyre. (Amibe néhol belejavított még a vezető tanárom is, mert még így sem lett a legjobb, de ez még mindig csak átcsoportosítás.)


Ő ChatGPT-vel íratta az információt, és vele keresett hivatkozást is arra az információra. Magától a ChatGPT meg nagyon általános dolgokat ír csak, ami a fogalmazásával nagyon gyanús...

Hogy hivatkozni mennyire tud, azt nem tudom. Még mikor rászabadították a köznépet, próbálkoztam így vele egyszerű beadandóknál, de akkor sz.rul ment. Most legalább létező dolgot dobott ki, de hogy tényleg benne volt-e ott az az informació, vagy csak a téma passzolt, az passz.

aug. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!