Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lockolt FPS mellett is működik...

Lockolt FPS mellett is működik a FreeSync?

Figyelt kérdés

Sziasztok srácok. Jelenleg egy mezei Philips Fullhd monitort használok, 75hz. Váltani szeretnék, két olcsóbb monitort néztem ki:

Odyssey G3 illetve AOC 23,8" 24G2SPAE/BK. Inkább az utóbbihoz húz a szívem. Olvastam, hogy nvidia kártyákkal is használható az AMD féle Freesync technológia Displayport kábellel. A kérdésem az lenne, hogy lockolt fps mellett is működik ez a funkció? Nekem 60fps-nél nem kell több, rivatunerbe korlátoznám. A mostani monitoromon ha 60fps-re korlátozom, akkor szétesik a kép, ha nincs bekapcsolva a vsync, viszont az ugye késleltetést okoz ha bekapcsolom, nem kicsit. Vsync nélkül, lockolt frame-el is működik a freesync? Vagy csak feloldott fps mellett? Köszi.


Ui: magát a desktopot is lockolnám 60hz-re a windows settingsbe.



aug. 18. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha Windowsban beállítod a frissítési gyakoriságot 60hz-re akkor működik ha erre gondolsz.
aug. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

hasznalhato


minel lentebb lockolod (ha Hz engedne pl. 240 et akkor nagyobb mozgastered lenne)


annal stabilabbak lesznek a sync modok


ellenben ugye ezeknek lenyege hogy fps=hz legyen

szoval nincs szukseg fps lockra


de probalgatnod barmit lehet


locknak akkor van ertelme igazan ha tul valtozo valamiert

rosszul megirt jatek 3d


szoval ha 50fps es 165fps ugy ugral mint a szivritmus monitor :D

ilyenkor tul nagy zavar miatt a sync modok se tudnak eleg hatekonyak lenni

de 60 ra lockolva 10fps ugralas mas minz 115fps ugralas

aug. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszi sracok. Minden jatekot 60fpsel jatszok, azért kérdeztem igazabol mert a monitor 165hz, de nekem egy jateknal sem kell annyi csak max. 60, ezert a windowsban is korlátozni akarom a monitor frissitesi gyakorisagat 60hz-r de emellett szeretném használni is a freesyncet, ha esetleg 57, 50 stb fps-em lenne.
aug. 18. 18:04
 4/8 P.O.C. ***** válasza:
56%

Ha nem kell 60 FPS -nél több, minek veszel 165 Hz-es monitort? Kb semmi értelme.


Amúgy csak azoknál AMD FreeSync -kes monitoroknál garantálható a hibamenetes működés Nvidia G-sync -nél, ami szerepel az Nvidia listájába. A többnél előfordulhatnak anomáliák.

[link]


Ha lock -olod szoftveresen az FPS-t 60-ra, attól ugyan úgy működni fog az Freesyc/G-Sync. Annyi történik csak hogy a monitor is átáll 60 hz-re.

Én is szoktam használni, nekem natív hardveres 144 hz -es G-Sync monitorom van. Én 120 FPS -ra szoktam lockolni. Mert számos játékban ha fölmegy 144 FPS fölé, megint jelentkezik nálam a képtörés.

aug. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Semmi hátrányod nem lesz több fps-ből. Ha nem kell 60-nál több akkor tényleg csak vegyél egy 60hz-eset
aug. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért 165hz, mert freesync/gsync monitort nem láttam még egyet sem, ami 60hz-s lenne..
aug. 18. 18:31
 7/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk egyik monitor sincs az nvidia oldalan hogy tamogatva lenne a gsync azok kozul amit kuldtem, marmint nem irja hogy freesync hasznalhato lenne displayport kabelen keresztul nvidia kartyaval.. :(
aug. 18. 18:36
 8/8 P.O.C. ***** válasza:

Nem 100%, hogy nem működik, de nem zárhatók ki a hibák.


De vannak küllemre hasonló termékek, mint amiket kinéztél, és van G-Sync tanúsítványuk is.


Pl a Samsung Odyssey G4 vagy az AOC 24G2SPU/BK


Még technikai paraméterre is nagyjából hasonlóak. Annyi hogy a Samsung nem 24 hanem 25"-os.

aug. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!