Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » AMD Freesync és Nvidia G-sync...

AMD Freesync és Nvidia G-sync támogatás hogy is van?

Figyelt kérdés

Ha Nvidia gpu-m van akkor olyan monitort kell választani ami támogatja a g-sync-et? Mert nyilván, nincs olyan erős kártyám hogy minden játék 100+ fps-el menjen, akkor pedig screen tearing léphet fel, amire a megoldás ez a sync cucc elvileg.


ezt néztem amúgy ki: [link]


2023. okt. 6. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a monitor támogatja a gsyncet is a leírás szerint, simán működni fog.

Freesync támogatás kicsit problémásabb, az eredeti freesync nem volt túlságosan megkötve, és rengeteg szar implementációja lett. Nem akarok feleslegesen belemenni, ha freesync alapján választasz olyat érdemes nézni aminél freesync 2, freesync premium, vagy freesync premium pro van írva(ebben a sorrendben egyre jobbak), nem simán freesync. Ezeknél a szabványoknál már sokkal szigorúbb teszteknek kell megfelelnie a monitornak - egyszerűek jobbak. Nem a technológia volt rossz, csak tudtak sumákolni a gyártók.

2023. okt. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nvidia 1000 széria felett támogatja a freesynces monitorokat is, de csak DP kábelen. Driverben ugyanúgy a G-sync opciót kell bekapcsolni.


Van egy hivatalos listája is az nvidiáknak, hogy melyik monitorokkal lett tesztelve, de általában nem szokott gond lenni vele. Nyilván így nagyon extrát nem tud azon felül, amiről főképp szól a dolog, szinkronizálva nyomatja ki a képet, nem lesz screen tearing

2023. okt. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1000 felett? szóval a 1080 nem jó már erre
2023. okt. 6. 20:09
 4/4 P.O.C. ***** válasza:
Dehogy nem jó. Csak rosszul lett megfogalmazva. Ezres széria és afelett. Tehát a 1080 is beletartozik. Én pl 1060 -nal használtam először G-Sync -et.
2023. okt. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!