Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Gyermekem programfejlesztő...

Gyermekem programfejlesztő informatikus szakon tanul tovább.Laptopot szeretne tanuláshoz,programozáshoz,de nem vagyunk benne biztosak milyen paraméterekkel kell rendelkeznie a laptopnak erre a célra. Valaki tud segíteni a választásban?

Figyelt kérdés

júl. 27. 19:29
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat.(#9 kivéve)


Nem játékra keresek laptopot,tanulásra.

200.000 Ft körül gondoltam,és így már tudom mit keressek.

Mégegyszer köszönöm. :)


Különben Kolis lesz, ezért kap olyan laptopot ami kb.mindenre jó.


Nekem HP 15S laptopom van Rysen3 rendszerrel többi adatát fejből nem tudom,de mindenből a többet választottam.150.000 Ft volt.

A lényeg hogy ez nem kell a gyermekemnek... :/

júl. 28. 09:13
 12/18 anonim ***** válasza:
26%

11. “ Nem játékra keresek laptopot,tanulásra.”


Akkor hadd segítsek annyit, hogy (1) de, az egyetemisták játszanak is, és programozás/tanulás után jól esik a játék (2) azért ajánlottam a játékgépet, mert ezek rendesen összerakott, erős gépek, rendesen megtervezett hűtéssel, normális GPU-val…


… de ha 200K-ból akarod megúszni, akkor a legjobb esélyed egy cégektől leamortizált használt gép. 200K-ért utoljára a ‘2000-es évek elején lehetett működőképes laptopot venni. Jelenleg 400K a legalja.

júl. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
#12 Köszönöm a kedves választ.Játékra megvannak az egyéb eszközei,és ezt Ő is így gondolja :D
júl. 28. 10:17
 14/18 anonim ***** válasza:
31%
200-ból már lehet normális, tanulásra való gépet venni, nem kell használt céges géppel bohóckodni. 16 giga RAM legalább legyen (később bővíthető könnyen, ha kell), egy friss (vagy esetleg tavalyi) i3/i5 vagy Ryzen 3/5 (nyilván inkább 5, de amelyik az árba belefér) és egy legalább 512-es SSD, de ha árba belefér és olyanok a felhasználási szokásai, akkor az 1 terrás is nyugodtan mehet. Kijelzőből a standard 15,6 colosat érdemes választani, matt kijelzővel és IPS-sel természetesen, plusz szerintem kifejezetten hasznos dolog a billentyűzetvilágítás is egy laptopon. Nyugodtan vegyétek Windows nélkül, neten fillérekért lehet kapni aktiváló kulcsokat legálisan, számlával mindennel, de diákként elvileg kéne kapnia ingyenesen is a Windowstól.
júl. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
47%

"Nekem HP 15S laptopom van Rysen3 rendszerrel"

A HP alapgépei sajnos nem túl megbízhatók. És a Ryzen az nem rendszer, hanem processzor.


"az egyetemisták játszanak is, és programozás/tanulás után jól esik a játék"

Ez igaz, de ahhoz nem feltétlen muszáj bivalyerős gép, mert ha pl stratégiai játékokkal szeret játszani és nem a legújabb lövöldözős cuccokkal, ahhoz nem kell a legdrágább gép.


"16 giga RAM legalább legyen (később bővíthető könnyen, ha kell)"

Azért oda kell figyelni, mert sajnos most már elég sok olyan gép van, aminél a RAM rá van forrasztva és nem bővíthető.


"1 terrás"

Tera, egy r-rel! A Terra az a Föld!

júl. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
25%

Lenovo V15 G4 AMN laptopot vettem tavaly 129 900 forintért 2 év garancia mellet, és jelenleg Windows 11 és Ubuntu operációs rendszerek vannak telepítve. Mind a kettő kifogástalanul működik, bár én egyáltalán nem vagyok kényes, ha a sebességről van szó. Ha már nem használhatatlan lassú - mint az előző gépem hosszú évek használata után - akkor én nem panaszkodom. Nekem mindegy, hogy 0,1 másodperc helyett 0,05 másodperc alatt reagál egy program (például egy egér kattintásra), és az is mindegy, hogy a bekapcsológomb lenyomását követően egy vagy öt másodperc elteltével jelenik meg a bejelentkezés felület.

Amibe bele lehet kötni még, az a kijelzőnek a minősége.


A hűtéssel sincs gond, sokszor be sem kapcsol (csak bizonyos hőfok felett kezd el hűteni), így teljesen hangtalan a gép (mint egy telefon), még akkor is, amikor meg van nyitva az IntelliJ és programozom benne.


Programtervező informatikus szakon hallgatóként elég volt ez a gép az első évben, és elegendő lesz a következőben is. Nem azt mondom hogy mindenki ezt vegye, mert ennél többet felesleges költeni, de annyi biztos, hogy négyszázezer alatt is lehet használható gépet venni. 1,2, 14 válaszokkal egyetértek.

júl. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
25%

8, ha programtervező, akkor ki is akarja majd próbálni őket :)

Márpedig egy gamer laptopon a jóisten is elfut, nem csak tanulni fogja használni…

Inkább legyen egy jó videókártyával rendelkező profi gamerlaptopja, mint valami olcsó dell meg hp, amin esetleg elfut a word…

aug. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
0%
Amúgy kérdező én egy TUF-ot vennék a helyedben. Nagyon drága, de örök élet+2 nap, minden megy rajta.
aug. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!